ارائه گزارش حسابرسی ارز‌های ارزان در قالب گزارش تفریغ بودجه ۹۷
کد خبر: 979580
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046pg
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۵
عادل آذر خبر داد
رئیس دیوان محاسبات از تنظیم و ارائه گزارش حسابرسی عملکرد دولت در تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در قالب گزارش تفریغ بودجه ۹۷ به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: علت افزایش انضباط مالی در بخش عمومی را می‌توان هزینه کمتر پول به دلیل محدودیت‌های بودجه و منابع کشور دانست.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: عادل آذر در گفتگو با خانه ملت با اشاره به تدوین تفریغ بودجه ۹۷ گفت: اکنون در اوج تدوین و نهایی کردن تفریغ بودجه ۹۷ هستیم، زیرا طبق قانون تا پایان دی باید آن را نهایی و تقدیم مجلس شورای اسلامی کنیم. رئیس دیوان محاسبات با بیان اینکه اقدامات دستگاهی، هیئت‌های حسابرسی، استانی و حتی ملی نهایی شده و در حال جمع بندی و تلفیق است، اظهار کرد: اگر بخواهم تبیین کلی از شرایط حکومت داری در قالب بودجه عمومی کشور و دستگاه‌هایی که بودجه را هزینه کرده‌اند در مقایسه با سال‌های گذشته داشته باشیم، نتایج بررسی‌هایی که تاکنون به دست آمده، حاکی از انضباط بیشتر است که علت آن را می‌توان هزینه کمتر پول به دلیل محدودیت‌های بودجه و منابع کشور دانست. وی اضافه کرد: یکی از محور‌های تفریغ بودجه سال ۹۷ ارز است که این ارز در قالب کالا‌های اساسی، کالا‌های وارداتی و کالا‌های مشمول ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به واحد‌های مختلف پرداخت شده‌است. آذر ادامه داد: ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به ویژه در نیمه دوم سال ۹۷ اختصاص یافت، چون از نیمه دوم سال ۹۶ آغاز شد و در سال ۹۷ ادامه یافت و حتماً بخش جامعی از گزارش تفریغ بودجه ۹۷ مربوط به حسابرسی این ارز است.

آذر تصریح کرد: این یکی از موضوعات پرچالش اقتصادی در سال ۹۶ بود و در گزارش تفریغ بودجه ۹۷ خواهیم گفت که سهم هر یک از کالا‌ها و افرادی که این ارز‌ها را دریافت کرده‌اند چقدر است و مشخص می‌کنیم که آیا قانون رعایت شده و چقدر از قانون انحراف داشته‌ایم. وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا افراد و نهاد‌های متخلف در این خصوص از جانب دیوان محاسبات معرفی خواهند شد، افزود: اگر وجه مجرمانه داشته و تصرف مجرمانه در بیت‌المال مطرح باشد و کسانی ارز را به نفع خودشان ضبط کرده باشند و این اعمال مجرمانه در بررسی‌های دیوان محاسبات اثبات شود، اجرای آن به قوه قضائیه محول می‌شود، چون نیاز به ضابط قضایی دارد و مجرمان باید بازداشت شوند. رئیس دیوان محاسبات تأکید کرد: خوشبختانه قوه قضائیه شعب ویژه‌ای برای این کار تشکیل داده و تاکنون اقدامات ارزنده‌ای داشته و اگر در بررسی‌ها وجه مجرمانه موضوع اثبات شود، قطعاً نتایج بررسی‌ها را به دستگاه قضا خواهیم داد.
برچسب ها: بودجه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار