روستایی که به خاطر سوسمار به شهرت رسید! +عکس
کد خبر: 978415
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Wt
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
با سفر به همدان می‌توانید از روستایی که با وجود یک نوع سوسمار به شهرت رسیده است، بازدید کنید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: ایران زمین سرزمین شگفتی هاست و مناطق بیشماری از کشورمان راز‌هایی را در دل خود پنهان کرده اند که دیدنی و شنیدنی هستند.

ما در این گزارش به سراغ روستایی رفتیم که به باور برخی موجودات عجیب الخلقه‌ای در شکاف‌های کوه این منطقه زندگی می‌کند؛ این موجود نوعی مار چهل دم است؛ این مار چهل دم جانداری است که در کوه آلان سفلی زندگی می‌کند و با توجه به نظر صاحبنظران گونه‌ای قفقازی از راسته سوسماران است.

این موجودات در ساعت‌های گرم روز به صورت دسته جمعی برای آفتاب گیری از شکاف کوه بیرون می‌آیند و با مشاهده انسان‌ها به یکباره به شکاف‌ها بر می‌گردند. این امر موجب بیرون ماندن دسته جمعی دم‌ها و پا‌های آن‌ها و پنهان شدن سرهایشان می‌شود.

شاید به همین دلیل است که بعضی از اهالی روستای آلان سفلی می‌گویند، هر زمان که برای مشاهده مار چهل دم مسافت زیادی را تا قله کوه آلان سفلی طی می‌کنند، فقط موفق به دیدن دم‌هایی بلند و باریک می‌شوند که از شکاف‌ها بیرون زده اند.

روستایی که به خاطر سوسمار به شهرت رسید! +عکس
گفتنی است روستای آلان سفلی در ۵۹کیلومتری شمال غرب کبودرآهنگ و در مسیر گل تپه به بیجار قرار گرفته است. این روستا در شمال غربی استان همدان واقع شده و رود شور همدان از آن عبور می‌کند.

روستایی که به خاطر سوسمار به شهرت رسید! +عکس
پیشنهاد ما به افرادی که مسیرشان به روستای آلان سفلی می‌خورد این است که با احترام گذاشتن به فرهنگ مردم این منطقه و رعایت قوانین طبیعت لحظات زیبایی را برای خود و اهالی منطقه رقم بزنند.

روستایی که به خاطر سوسمار به شهرت رسید! +عکس
برچسب ها: گردشگری ، سوسمار
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار