در حماسه 25 آبان 61، بيش از 370 شهيد عمليات محرم را تشييع كردند
کد خبر: 977472
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Hg
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
ثبت حماسه 25 آبان در شناسنامه شهراصفهان؛
رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند :مردم اصفهان همزمان با تشييع 370 شهيد، هزاران نفر ديگر از جوانان رشيد خود را راهي جبهه ها كردند و نماد برجسته ای از ايثار و سرافرازي آفريدند.

گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،مردم اصفهان در حماسه 25 آبان 61،  بيش از 370 شهيد عمليات محرم را تشييع كردند و امام خميني (ره) در فرازي از سخنراني سوم آذر ماه سال 61 است، درباره اين روز و حماسه مردم اصفهان فرمودند: "در كجاي دنيا جايي را مثل اصفهان پيدا مي كنيد كه چند روز پيش 370 شهيدش را تشييع كردند، همين ملت شهيد داده همچنان بر خدمت خود به اسلام ادامه مي دهند."

همچنين رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار جمعي از مردم اصفهان در سالروز حماسه 25 آبان در سخنانشان، حماسه ايثار مردم اصفهان را در 25 آبان سال 1361، مصداق ديگري از سرافرازي در امتحانات الهي برشمردند و افزودند: "در آن روز عظيم، مردم اصفهان همزمان با تشييع 370 شهيد، هزاران نفر ديگر از جوانان رشيد خود را راهي جبهه ها كردند و نماد برجسته ای از ايثار و سرافرازي آفريدند."

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: برنامه "شناسنامه شهر" همزمان با ۲۵ آبان روز حماسه و ایثار اصفهان در دو بخش، 7:30 صبح در گلستان  شهدا و 18:30 در پل خواجو اجرا می شود.

مرتضی رشیدی با بیان اینکه این برنامه توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و اداره ارتباطات شهرداری اصفهان با مشارکت بنیاد شهید اجرا می شود، اظهار داشت: این رویداد شهری ترکیبی از برنامه های آیینی و هنری است و شامل نمایش، موسیقی، سخنرانی و پخش تصاویر می‌شود.

وی افزود: از این جهت که این برنامه هویتی است و بخش زیادی از هویت شهر اصفهان به تاریخ این شهر برمی گردد پل تاریخی خواجو برای اجرای بخش دوم این برنامه با عنوان"عبور از رودخانه" انتخاب شده است.

وی تصریح کرد: نمایش این برنامه پرفورمنس است که در آن ۴۰۰ هنرمند با تصاویر حماسه ۲۵ آبان در دهانه های پل خواجو قرار می گیرند و به اجرای حرکات فرم همراه با موسیقی می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: در "شناسنامه شهر"، افراد سرشناس در حماسه ۲۵ آبان که حضورشان آن زمان را تداعی می کند، حضور دارند و برای شهروندان سخنرانی می کنند.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار