پیشرفت‌های علمی و صنعتی بسیج خارق العاده است
کد خبر: 977146
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046CQ
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح در افتتاحیه نمایشگاه دستاورد‌های چهل سالگی بسج:
سرلشگر باقری گفت:سازمان بسیج مستضعفین متشکل از بدنه مردمی کشور است و چنانچه دستگاه‌ها و ارگان‌های کشور از ظرفیت بسیج استفاده کنند، رشد و پیشرفت انفجاری در کشور خواهیم داشت.
به گزارش جوان آنلاین به نقل از خبرگزاری بسیج، سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاورد‌های چهل سالگی سازمان بسیج مستضعفین که در آستانه هفته بسیج در محل این سازمان برگزار شد در بازدیدی دو ساعته که سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز حضور داشت از کم و کیف فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف سازمان بسیج در حوزه‌های مختلف سیاسی امنیتی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی بسیج آگاه شد.


این گزارش می‌افزاید نمایشگاه دستاورد‌های سازمان بسیج مستضعفین به ارائه برنامه‌های معاونت‌های مختلف در قالب غرفه‌های موجز می‌پردازد که فرمانده ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در هر غرفه به صورت تفصیلی با جزئیات این برنامه‌ها آشنا شد.


بر این اساس سرلشکر باقری ضمن بازدید تفصیلی دو ساعته در این نمایشگاه و ابراز رضایتمندی از فعالیت‌های شگرف سازمان بسیج مستضعفین در عرصه‌های مختلف علمی، دانش بنیان و صنعتی با اشاره به کم و کیف این نمایشگاه وضرورت بهره مندی نیرو‌های مسلح از ظرفیت گسترده سازمان بسیج مستضعفین گفت: در این نمایشگاه آخرین دستاورد‌های سازمان بسیج مستضعفین طی دو سال گذشته به نمایش درآمد که با توجه به کمبود زمان و وقت تنها درصد اندکی از این توانمندی‌ها نشان داده شد. اما با این وجود هم این نمایشگاه نشان از آن دارد که پیشرفت‌های سازمان بسیج مستضعفین در عرصه‌های مختلف خارق‌العاده است.


وی تصریح کرد: این پیشرفت‌ها در ابعاد مختلف شامل آموزش نیرو‌های بسیجی، فضای مجازی، اقدامات گروه‌های جهادی و محرومیت زدایی، پیشرفت‌های علمی و بسیج فناوری، اقدامات فرهنگی توسعه امنیت در کشور سازماندهی گردان‌های بسیجی برای انواع نبرد‌های محتمل در جمهوری اسلامی و همچنین امداد و درمان در حوادث طبیعی کشور است.


رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح عنوان کرد: با توجه به اینکه سازمان بسیج متشکل از بدنه مردمی کشور است، چنانچه دستگاه‌ها و ارگان‌های کشور مطالبه‌ای داشته باشند و از ظرفیت بسیج استفاده کنند امکان رشد و پیشرفت انفجاری در کشور خواهیم داشت. چنانکه در بخشی از ارگان‌ها و وزارتخانه‌هایی که از این توانمندی بهره برده اند و با امضا و انعقاد تفاهم نامه در حال پیشبرد برنامه‌ها هستند شاهد اقدامات شگفتی هستیم.


وی افزود: از این دست وزارتخانه‌ها می‌توان به وزارت جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش و موضوع آموزش دفاعی در مدارس و انعقاد تفاهم نامه بین این وزارت خانه‌ها اشاره کرد. همچنین در حوزه پدافند غیر عامل نیز همکاری‌ها و مشارکت‌های خوبی با سازمان بسیج مستضعفین انجام شده و در مجموع به نظر می‌رسد که اگر کل کشور از ظرفیت‌های سازمان بسیج استقبال کند می‌توان به رشد چشم گیری دست یابد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به لزوم بهره‌مندی سازمان متبوع خود از ظرفیت‌های سازمان بسیج مستضعفین گفت: یکی از اولویت‌های مهم ستاد کل نیرو‌های مسلح، استفاده از ظرفیت‌های سازمان بسیج مستضعفین است؛ لذا در امور مختلفی که سازمان بسیج مستضعفین از توانمندی‌های بالقوه برخوردار است ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز از آن استقبال می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار