نجات کشور از فساد درگرو شفافیت است
کد خبر: 976880
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004688
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۴
نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:
همه باید موافقت خود را با طرح اعاده اموال مسئولان اعلام کنند، چرا که رصد دقیق عملکرد مدیران و مسئولان توسط دستگاه‌های نظارتی، فساد را کاهش می‌دهد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: امیر خجسته، نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم با انتقاد از مقاومت برخی مسئولان در تحقق قوانین اعاده اموال نامشروع، گفت: مگر می‌شود در این کشور سرمایه یک مسئول ۲ میلیارد تومان باشد؟ این سرمایه از کجا آمده؟ آیا به غیر از باند [بازی]و رانت [خواری]بوده است؟

وی نجات کشور از فساد را درگرو شفافیت دانست و اظهار داشت: عملکرد جزیره‌ای سایت‌ها در کشور هیچ نتیجه‌ای نداشته و یکی از کار‌های بزرگ ما این است که بتوانیم سایت گمرک و «صمت» را به سایت ملی وصل کنیم، زیرا مدیریت سایت گمرک، داخلی است، بنابراین با یک اقدام کوچک می‌شود یک‌هزار میلیارد تومان را جابه‌جا کرد، چنان‌که در وزارت صمت شاهد هستیم، ۳۴ هزار خودرو از ساعت دو تا چهار صبح به صورت غیرقانونی ثبت شده است. نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: در حال حاضر بدبختی ما این است که سایت‌های مختلف هر طور دل‌شان می‌خواهد، عمل می‌کنند، یکی از وظایف نمایندگان مجلس اجرایی شدن موضوع شفافیت بوده که در حرف، خوب است و همه پای‌کارند، اما زمان عمل که می‌رسد، سخت می‌شود، زیرا منافع بسیاری از افراد به خطر می‌افتد. خجسته همچنین با انتقاد از تأسیس ۶۰ شرکت صوری و اخذ وام بدون ضامن، تأکید کرد: اگر همه این موارد در سایت ملی ثبت می‌شد، این همه فساد رخ نمی‌داد، اکنون نیز همه باید موافقت خود را با طرح اعاده اموال مسئولان اعلام کنند و پای‌کار باشند، چرا که رصد دقیق عملکرد مدیران و مسئولان توسط دستگاه‌های نظارتی، فساد را کاهش می‌دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار