هیئت نظارت شکایت دانشجویان از علی مطهری را بررسی می‌کند
کد خبر: 976842
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00467W
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
سلیمی:
سرويس سياسی جوان آنلاين: عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس با بیان اینکه در هفته جاری شکایت دانشجویان از «علی مطهری» را بررسی خواهیم کرد، گفت: اگر دست‌مان باز بود یقه خیلی‌ها را می‌گرفتیم ولی قانون را طوری نوشته‌اند که دست و پای متخلفان گیر نیفتد.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره شکایت بیش از ۱۷۰ دانشجو از سخنان اخیر علی مطهری نماینده تهران در دانشگاه شهید بهشتی و توهین به یکی از دانشجویان گفت: ما منتظر دریافت متن شکایت دانشجویان در این باره هستیم تا در این هفته این موضوع را در جلسه هیئت نظارت بررسی کنیم.

وی افزود: اگر فرد یا افرادی شکایتی از نماینده یا نمایندگان مجلس به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال کند، بلافاصله در جلسه‌ای این شکایت بررسی شده و نماینده مورد نظر در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان حضور پیدا کرده و باید پاسخگو باشد، ضمن اینکه این هیئت توضیحات آن نماینده را خواسته و اگر این موضوع در راستای ایفای وظایف نمایندگی که در آیین‌نامه داخلی مجلس آمده است، نباشد اقدامات بعدی در دستورکار قرار می‌گیرد.
عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس اظهار داشت: متأسفانه قانون هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بسیار ناکارآمد است و عملاً دست و پای این هیئت را بسته است، ضمن اینکه متأسفانه قانون طوری توسط برخی آقایان نوشته شده است که دست و پای آن‌ها گیر نیفتد و مشکلی برای آن‌ها ایجاد نشود. سلیمی خاطرنشان کرد: اگر دست هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان باز بود، می‌توانستیم یقه خیلی‌ها را بگیریم.

وی گفت: دانشجویان شکایت‌کننده باید متن شکایت خود را به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال کنند، ضمن اینکه این دسته از دانشجویان می‌توانند نامه شکایت خود را یا به رئیس مجلس بدهند یا به رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان (پزشکیان).
عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس اظهار داشت: برای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تفاوتی نمی‌کند، شکایت علیه چه فردی صورت گرفته است، این در حالی است که پیش از این علی مطهری نماینده تهران به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان آمده و توضیحاتی را در رابطه با یکی از پرونده‌ها ارائه کرده بود. سلیمی خاطرنشان کرد: اگر فرد یا افرادی از رئیس مجلس هم شکایت داشته باشند، طبق قانون باید هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان به آن ورود کرده و شکایت را بررسی کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار