ساخت هزار واحد مسکونی برای مددجویان بوشهر از سوی جهادگران
کد خبر: 976824
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00467E
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۹
محرومیت‌زدایی و تقدیم رفاه و آبادانی به مناطق محروم و کم‌برخوردار سال‌هاست با نام جهادگران بسیج و سپاه عجین شده است. آن‌ها بدون هیچ چشمداشتی پا به عرصه‌های محروم می‌گذارند و حتی در مواقع وقوع حوادثی، چون سیل و زلزله سعی در خدمت‌رسانی به مردم دارند.
میترا شهبازی
سرويس ايران جوان آنلاين: هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد که به تازگی افتتاح شد، برگ زرین دیگری از خدمت‌رسانی‌های جهادگران سپاهی بود؛ خدماتی که هرچند فقط به بحث ساخت مسکن محدود نمی‌شوند، اما باز هم قرار است با ساخت ۱۵۰ واحد دیگر برای مددجویان بوشهری ادامه یابد. جهادگران بسیج و سپاه برای خدمت‌رسانی از تمام ظرفیت‌های موجود از جمله ظرفیت مساجد، پایگاه‌های بسیج محلات و دیگر اقشار تخصصی جامعه برای انجام اقدامات جهادی بهره می‌برند تا گرد محرومیت را هرچه سریع‌تر از سر مردم مناطق کم‌برخوردار کنار بزنند.

محرومیت‌زدایی و تقدیم رفاه و آبادانی به مناطق محروم و کم‌برخوردار سال‌هاست با نام جهادگران بسیج و سپاه عجین شده است. آن‌ها بدون هیچ چشمداشتی پا به عرصه‌های محروم می‌گذارند و حتی در مواقع وقوع حوادثی، چون سیل و زلزله سعی در خدمت‌رسانی به مردم دارند. زنان و مردانی که آتش به اختیار مسیر کمک‌رسانی به مردم را انتخاب می‌کنند و تنها هرازگاهی بخشی از خدماتی که آن‌ها طی سال ارائه داده‌اند رسانه‌ای می‌شود و به گوش مردم نواحی دیگر می‌رسد. آخرین خبری هم که در راستای فعالیت‌های این گروه‌های جهادی منتشر شده است، ساخت هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد در استان بوشهر است که توانسته برگ زرین دیگری در دفتر خدمات‌رسانی‌های سپاه به ثبت برساند. در این خصوص معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان بوشهر با اشاره به احداث یک‌هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد با همکاری سپاه استان بوشهر به تسنیم گفت: «مردم به ویژه نیازمندان، مستضعفان و محرومان ولی‌نعمت مسئولان هستند از همین رو باید با تلاش و خدمتگزاری مسئولان مزد و حق مردم ادا و رضایت جامعه فراهم شود.»

سهراب انبارکی با اشاره به اینکه رضایت مردم برای ما بسیار مهم است، اضافه کرد: «سپاه استان بوشهر در رسیدگی به مطالبات مردم به ویژه در نقاط محروم و دور افتاده از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند.» گفتنی است در همین راستا این جهادگران برنامه ساخت هزار واحد مسکونی مددجویی را پیش گرفتند که نتیجه آن همین شد که امروز این واحد‌ها ساخته شده و آماده تحویل هستند. این واحد‌ها نیز بر اساس تفاهمنامه منعقد شده برای احداث منزل ویژه خانواده‌های دو معلول به بالا توسط بهزیستی و با همکاری سپاه و خیران ساخته شده است. وی با تأیید مطلب فوق اضافه کرد: «باید از تمام ظرفیت‌های موجود از جمله ظرفیت مساجد، پایگاه‌های بسیج محلات و دیگر اقشار تخصصی جامعه برای انجام اقدامات جهادی و محرومیت‌زدایی بهره برد.»

ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی دیگر
هرچند هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد در استان بوشهر توسط جهادگران سپاه ساخته شده است و این نیرو‌های جهادی دامنه وسیعی از فعالیت‌های محرومیت‌زدایی را بر عهده گرفته‌اند، اما همچنان قرار است مسیر ساخت مسکن برای مددجویان را هم ادامه دهند. در همین راستا نیز قرار است ۱۵۰ واحد مسکن دیگر احداث و تحویل مددجویان شود. در این باره سرپرست بهزیستی استان بوشهر با اشاره به اقدامات جهادی سپاه به ایرنا گفت: «اکنون عملیات احداث ۱۵۰ واحد مسکونی مددجویان و معلولان زیر پوشش اداره کل بهزیستی استان بوشهر با مشارکت سپاه امام صادق (ع) این استان آغاز شده است.» علیرضا حاجیونی اضافه کرد: «با توجه به آماده بودن زمینه عملیاتی انجام کار شامل تشکیل پرونده، گرفتن پروانه‌های ساخت، تحویل زمین و انعقاد قرارداد با بانک عامل، امیدواریم کار پایان و تحویل واحد‌ها در زمان تعیین شده ۶ تا ۸ ماه انجام شود.» وی ادامه داد: «سابقه درخشان بسیج در عرصه جهاد‌های علمی و عملیاتی از سال‌های دفاع مقدس تاکنون بر هیچ کس پوشیده نیست و با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که از این نهاد مقدس سراغ داریم، امیدواریم این سازه‌ها با بهترین کیفیت احداث و تحویل مددجویان شود.» شایان ذکر است با توجه به اعتباری که برای این پروژه‌های خدمت‌رسانی در نظر گرفته شده است، قرار است واحد‌های مسکونی ساخته شده مساحتی حدود ۵۰ تا ۶۰ زیربنا داشته باشند. البته برای کمک به مددجویان قرار است تسهیلات قرض‌الحسنه پرداختی معادل ۴۰ میلیون تومان نیز به آن‌ها اختصاص داده شود. در کنار این تسهیلات اعتباری معادل ۱۰ میلیون تومان نیز از طرف بسیج سازندگی و بهزیستی استان به عنوان کمک‌های بلاعوض به این افراد اختصاص می‌یابد که کمک بزرگی به مددجویان بهزیستی خواهد بود.

کاهش مشکلات اجتماعی به کمک بسیج
گفتنی است علاوه بر خدماتی که سپاه قرار است به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در راستای احداث واحد مسکن مددجویی ارائه دهد، این جهادگران همواره در راستای خدمت‌رسانی به مردم برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای را پیش می‌برند که یکی دیگر از آن‌ها که این روز‌ها با جدیت تمام دنبال می‌شود بحث رفع مشکلات اجتماعی است. یکی از این مشکلات نیز اعتیاد است که جهادگران در راستای مبارزه با آن در اولین اقدام مبارزه با مواد مخدر را انتخاب کرده‌اند. رئیس سازمان بسیج سازندگی استان بوشهر در این باره به فارس گفت: «امروزه گروه‌های جهادی بسیج سازندگی به‌صورت عملیاتی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در برخی محله‌های آسیب‌پذیر ورود کرده‌اند.» ذوالفقار عباسی‌فر اضافه کرد: «بسیج سازندگی با به‌کارگیری اقشار مختلف بسیج، در هر محله استان بوشهر یک گروه جهادی فعال دارد که کار خدمات‌رسانی اقشار آسیب‌پذیر جامعه را انجام می‌دهند.» لازم به ذکر است، همانطور که اشاره شد اقدامات جهادگران بسیج و سپاه دامنه وسیعی از خدمات را شامل می‌شود که ساخت مسکن مددجویان و رفع مشکلات اجتماعی شاید بخش کوچکی از هزار و یک برنامه جهادگران برای رفع محرومیت‌ها را شامل شود؛ برنامه‌هایی که شاید تنها بخش کمی از آن‌ها به مرحله رسانه‌ای شدن برسند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار