رشد ۲۰ درصدی جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور
کد خبر: 976428
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00460q
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
وزیر اقتصاد خبر داد:
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برای ما تحقق اهداف انقلاب و دستیابی به زندگی و رفاه بیشتر جامعه ایرانی و اسلامی مهم است و باید از فروریختن رفاه اولیه جامعه ممانعت شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین:‌ فرهاد دژپسند، شامگاه پنجشنبه در همایش تجلیل از شهید ابوالحسن موسوی در مسجد جامع خورشیدکلا گلوگاه با اشاره به رشد ۲۰ درصدی جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور افزود: مسیر شهدا و جنگ با دشمن همواره بوده و اکنون نام جبهه اسم عوض شد، اما این مسیر ادامه دارد، زیرا در جنگ اقتصادی هستیم که از همان سال‌های اولیه انقلاب شروع شد، اما به این شدت نبود.

وی با اعلام اینکه جنگ اقتصادی از همان ابتدای انقلاب بود؛ یادآور شد: سال ۱۳۶۵ جنگ اقتصادی در کشور ما شروع شد و در جنگ ۸ ساله عزیزان در دو جبهه به درستی و صحت جنگیدند و یک سانتی متر از خاک کشور به دشمن داده نشد و دشمن در جنگ نظامی نتوانست در جنگ اقتصادی وارد شد.

وزیر اقتصاد و دارایی بیان داشت: هر چه موفقیت‌ها در سال‌های پس از جنگ بیشتر شد؛ جبهه‌های جدیدی گشوده شد و ما هیچگاه از گزند برنامه‌های دشمن در امان نبودیم و تحریم‌های فعلی بی نظیرترین تحریم‌های دوران مختلف تاریخ است.

دژپسند افزود: اقتضای جبهه اقتصادی آن است که ما امروز باید با ابزار همان شهدا با شیوه‌های جدید از انقلاب دفاع شود.

وی با اعلام اینکه امروز نمی‌شود گفت که، چون آمریکا ابرقدرت است و قدرت دارد؛ ما نمی‌توانیم؛ خاطر نشان کرد: همان طور که جوانان ما در جنگ توانستند ما امروز می‌توانیم و همچنان که جنگ را همه اداره کردند، اکنون هم باید شایسته گزینی شده و همه برای مقابله با دشمن در جنگ اقتصادی وارد عمل شوند.

وزیر اقتصاد و دارایی اضافه کرد: امروز در جبهه اقتصادی نباید به لباس دولتی و غیر دولتی و رنگ و نژاد نگاه شود؛ بلکه باید توجه شود که هر کسی که بتواند برای برون رفت از این شرایط طرح، ایده و برنامه داشته باشد، شایسته راهبری است.

دژپسند با تاکید بر صادرات گفت: صادرات از مسائل مهم برای ماست که باید رشد داشته و با صادرات، ارز وارد کشور شود و باید مشکلات را بشکافیم و سهم خود را از بازار جهانی به دست آورده و نظام را بالا برده و اعتلای خود را در سازمان ملل بدست آوریم.

وی تاکید کرد: برای ما تحقق اهداف انقلاب و دستیابی به زندگی و رفاه بیشتر جامعه ایرانی و اسلامی مهم است و باید از فروریختن رفاه اولیه جامعه ممانعت شود.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: شرمنده ایم که امروز اقشار مختلف جامعه ما از شرایط اقتصادی در رنج هستند؛ اما تلاش داریم تا با صادرات و توسعه صادرات غیرنفتی، مدیریت لازم انجام شود و رفاه جامعه مورد توجه باشد.
منبع: مهـــر
برچسب ها: وزیر اقتصاد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار