خلیج فارس متلاطم می‌شود
کد خبر: 975422
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045kc
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهرخبرداد
پیام مساعدی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: ناپایداری‌های جوی به تناوب تا اوایل روز پنج شنبه به صورت رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای در برخی نقاط استان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: از روز پنج شنبه همزمان با خروج سامانه از استان، شرایط برای وزش باد های نسبتاً شدید شمال غربی بر روی دریا و در پی آن افزایش ارتفاع موج دریا مهیا است.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: پیش بینی می شود به سبب وزش باد خلیج فارس و سواحل استان از روز پنج شنبه تا ظهر روز شنبه مواج و متلاطم باشد.

مساعدی گفت: انتظار می رود طی این مدت بویژه در روز جمعه، ارتفاع موج در سواحل شمالی به ۱.۵ متر و در سواحل مرکزی و جنوبی به بیش از دو متر برسد.

وی تصریح کرد: بر این اساس طی این مدت نسبت به ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی هشدار داده می شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: دمای هوا نیز طی روزهای پنج شنبه تا شنبه آینده دو تا پنج درجه کاهش می یابد.

مساعدی ادامه داد: آسمان استان طی ساعات آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، طی امشب و فردا در برخی نقاط افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده باران، رعد و برق و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: جهت وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی استان جنوب غربی تا شمال غربی و از امشب شمال شرقی تا شمال غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ و طی امشب و فردا گاهی تا ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهرتصریح کرد: جهت باد در مناطق جنوبی استان امروز جنوب شرقی تا شمال شرقی و فردا شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مساعدی تاکید کرد: ارتفاع موج دریا نیز ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی