سهم 3.5 درصدی آذربایجان‌شرقی از زائران اربعین حسینی
کد خبر: 974447
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Ut
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌شرقی از سهم 3.5 درصدی استان از زائران اربعین حسینی خبر داد.

امیر روحی  اظهار داشت: 3.5 درصد از کل زائرین اعزامی کشور از آذربایجان‌شرقی به این وعد‌ه‌گاه مسلمانان مشرف شدند.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌شرقی گفت: تا زمان بسته شدن سایت سماح برای حضور در مراسم اربعین حسینی 109 هزار و 365 نفر از استان ثبت‌نام قطعی کرده‌اند که معادل 3.5 درصد از کل ثبت‌نام‌های کشور است.

روحی با اشاره به ثبت‌نام قطعی نزدیک به 3 میلیون و 220هزار نفری در کشور افزود: با لحاظ این رقم آذربایجان‌شرقی در رتبه دهم کشوری از منظر ثبت‌نام‌های قطعی قرار دارد.

وی در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر سهم استان در بخش اتباع خارجی تصریح کرد: زائران اربعین حسینی که از مرزهای نخجوان،​ آذربایجان و بازرگان وارد کشور شده‌اند از آذربایجان‌شرقی به سمت کشور عراق عزیمت کرده‌اند که رقم دقیقی باتوجه به نداشتن مسوولیتی در این رابطه، درباره تعداد این افراد در اداره حج و زیارت استان وجود ندارد.

روحی، درباره بازگشت زائران اعزامی از آذربایجان‌شرقی نیز تاکید کرد: بالای 50 تا 60 درصد زائران اعزامی از استان با همت اداره‌کل راه و شهرسازی به مبادی خود بازگشته‌اند.

این مقام استانی در حج و زیارت، حوادث پیش آمده برای زائران استان را نیز در این سفر معنوی اعلام کرد: متاسفانه 2 مورد فوتی از زائران اربعین اعزامی آذربایجان‌شرقی گزارش شده که هر دو مورد مربوط به خانم‌های 35 و 39 ساله می‌باشد که یکی از این موارد به‌دلیل ایست قلبی خانومی 39 ساله در عراق و فوت براثر تصادف رانندگی خانومی 35 ساله در مرز ایران اتفاق افتاده است.

گفتنی است، از کل 3میلیون 220 هزار نفر زائری که برای حضور در عراق مشرف شده‌اند حدوداً 544 هزار نفر از تهران، 340 هزار نفر از خوزستان، 269 هزار نفر از اصفهان، 263 هزار نفر از خراسان رضوی، 205 هزار نفر از فارس، 118 هزار نفر از کرمان، 113 هزار نفر از مازندران، 113 هزار نفر از اتباع خارجی و 109 هزار نفر از آذربایجان‌شرقی بوده‌اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار