علت مسمومیت دانشجویان علم و صنعت هنوز مشخص نیست!
کد خبر: 974401
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045U9
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۵
دو روز قبل دانشجویان دانشگاه علم‌و‌صنعت در اعتراض به مسمومیت مقابل ساختمان ریاست دانشگاه تجمع و در واکنش به این وضعیت و عدم‌پاسخگویی نامه نگاری کردند که باید تا یک‌شنبه پیمانکار سلف عوض و با متخلفان برخورد شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: روزگذشته رئیس صندوق رفاه دانشجویان با تأکید بر اینکه تمامی ۷۰دانشجوی دانشگاه علم و صنعت که به بیمارستان مراجعه کرده بودند، بهبود یافته و مرخص شده‌اند، گفت: هنوز علت دقیق این اتفاق مشخص نیست. دکتر ناصر مطیعی، ضمن بیان این مطلب به آخرین وضعیت دانشجویان مسموم‌شده دانشگاه علم و صنعت اشاره و اظهار کرد: اواخر هفته‌گذشته حدود ۶۰ تا ۷۰نفر از دانشجویان این دانشگاه در اثر رویدادی که هنوز علت آن دقیقاً مشخص نشده است، دچار عارضه مسمومیت شدند که تعدادی از آن‌ها پس از مراجعه به مراکز درمانی بهبود یافتند و در حال حاضر در کلاس‌های آموزشی حضور پیدا می‌کنند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه هنوز علت دقیق اتفاق اخیر دانشگاه علم و صنعت مشخص نیست، تصریح کرد: اینکه این اتفاق مستقیم مربوط به غذا، ظرف یا عامل دیگری بوده است، مشخص نشده و دانشگاه علم و صنعت از دانشگاه علوم پزشکی تهران تقاضا کرده است که این موضوع را علت‌یابی کرده و نتیجه بررسی‌های خود را به دانشگاه گزارش کنند. طبیعتاً بعد از مشخص شدن علل این اتفاق، دانشگاه گزارش آن را به صندوق رفاه دانشجویان نیز اعلام خواهد کرد. رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطر نشان کرد: تأکیدات و تمهیداتی نیز برای اینکه دقت لازم در تهیه غذای دانشجویان صورت بگیرد، در قالب بخشنامه‌ای از قبل به تمامی دانشگاه‌ها ارسال شده است و مجدد به دانشگاه علم و صنعت این نکات یادآوری شده تا در نحوه نگهداری و تهیه موادغذایی و رعایت بهداشت اقدامات لازم صورت بگیرد. مطیعی درخصوص نحوه نظارت بر مواد غذایی مصرفی دانشجویان توسط صندوق رفاه نیز تأکید کرد: ما امکانات و منابع لازم برای نظارت مستقیم بر دانشگاه‌ها در این زمینه نداریم، ضمن اینکه صندوق رفاه دانشجویان یک نهاد مالی در وزارت علوم است و در زمینه بازسازی، تجهیز و نوسازی ساختمان‌های خوابگاهی و آشپزخانه کمک می‌کنیم. بنابراین نظارت مستقیم بر عهده خود دانشگاه‌هاست. اگر چه از سوی معاونت بهداشت و درمان وزارت بهداشت در جهت بازرسی از این مراکز مراجعاتی صورت می‌گیرد. وی همچنین تأکید کرد: حتی از آب شرب دانشگاه‌ها که از سیستم‌های داخلی تأمین می‌شود، نمونه‌گیری انجام شده و گزارش کیفیت آزمایش رسماً به دانشگاه اعلام می‌شود. بنابراین نظارت مستقیم فنی بر وضعیت بهداشت بر عهده دانشگاه‌ها و مراجع قانونی ذی‌ربط است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار