استقرار ۴۵ واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی استان قزوین
کد خبر: 974259
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Rr
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین خبر داد
حمیدرضا خانپور از استقرار و فعالیت ۴۵ واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد.
جوان آنلاین / حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در حاشیه حضور " سورنا ستاری" معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در شهرک صنعتی کاسپین اظهار داشت: در حال حاضر ۴۵ واحد صنعتی و تولیدی دانش بنیان و مستعد دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان شناسایی شده که از این تعداد ۲۵ واحد به عنوان شرکت دانش بنیان به ثبت رسیده و مابقی در مرحله ثبت نهایی می‌باشند.
وی تصریح کرد: بیشترین آمار شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی کاسپین و لیا مستقر می‌باشند.
 
استقرار ۴۵ واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی استان قزوین

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان در ادامه یادآور شد: در سفر دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان و بازدید از چند شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی کاسپین قول مساعدت جهت تسریع در بررسی پرونده ۱۹ شرکت مستعد دانش بیان را صادر کرده که به ثبت برسد.

همچنین معاون عملی و فناوری رئیس جمهور از پیگیری جدی موضوع معافیت مالیاتی واحد‌های مستقر در شهرک صنعتی کاسپین در خصوص فاصله هوایی به زمینی در آیین نامه اجرایی قانون رفع موانع تولید خبر داد.

شرکت‌های دانش بنیان متقاضی زمین صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی می‌توانند از امکان پرداخت بخش نقدی بمیزان ده درصد و یا ده درصد بخشودگی نرخ حقوق انتفاع برخوردار وهمچنین امکان تقسیط بخش غیر نقدی آن‌ها تا ۴۸ ماه فراهم گردیده است.
 
استقرار ۴۵ واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی استان قزوین

خانپور با اشاره به مشوق‌ها و برنامه‌های حمایتی برای شرکت‌های دانش بنیان گفت: دریافت تسهیلات و معافیت مالیاتی، معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان جهت تبدیل ایده به محصول و اشتغال دانش آموختگان برتر فناور، حمایت از صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی، برنامه ریزی جهت حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی بصورت رایگان و .. از جمله برنامه‌های حمایتی از این شرکت‌ها می‌باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان میزان سرمایه گذاری واحد‌های تولیدی دانش بنیان و مستعد دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است که زمینه اشتغال دو هزار و ۱۱۵ نفر را فراهم نموده است.

قابل ذکر است این واحد‌های تولیدی در زمینه محصولات تولیدی مواد دارویی، ماشین آلات بسته بندی غذایی، مواد شیمیای و رزینی، موتور و دوچرخه، سیل و یاتاقان، مقره سیلیکونی، تجهیزات آزمایشگاهی، مواد زیستی کشاورزی، زئولایت، کپسول آتش نشانی، نساجی و پوشاک، سیستم‌های روشنایی، فرآورده‌های دارویی و آرایشی و بهداشتی، قطعات یدکی خودرو، فیلتر‌های صنعتی، فرآورده‌های و بسته بندی کشمش و خرما، تولید کننده فرو مولبیدن و نمک‌های رنیوم فعالیت دارند.

قابل ذکر است معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان بهمراه استاندار قزوین، نمایندگان مردم قزوین، آبیک والبرز در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و جمعی از مدیران اقتصادی استان از سه شرکت دانش بنیان " اوژن الکترونیک آزما " تولید کننده سیستم‌های روشنایی، " استیل غرب آسیا " تولید کننده ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی و " ایران دو چرخ " تولید کننده انواع موتورسیکلت و نمایشگاه دائمی دستاورد‌های صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی استان مستقر در شهرک صنعتی کاسپین بازدید کردند.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی