بهزیستی قزوین به ۳۲ منطقه حاشیه‌نشین خدمات ارائه می‌دهد
کد خبر: 974114
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045PW
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۰
سرویس ایران جوان آنلاین: بهزیستی استان قزوین به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح کیفیت زندگی در ۳۲ منطقه حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام می‌دهد.
هدی حقیقی، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: ۳۲ منطقه به عنوان سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشین اولویت‌دار از سوی اداره کل مسکن و شهرسازی به سازمان بهزیستی معرفی شد که برنامه‌های مختلفی در این مناطق اجرا شده است. وی افزود: طی شش ماهه نخست سال جاری در حوزه حمایتی ۲۵۴ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرارگرفته است که از خدمات مختلف بهزیستی مانند پرداخت مستمری، افزایش یارانه، پرداخت کمک موردی و سبد کالا بهره‌مند شدند. معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین ادامه داد: در حوزه کنترل و کاهش آسیب اجتماعی نیز پایگاه خدمات اجتماعی، خط ۱۲۳، خدمات سیار و مرکز مداخله در بحران در این مناطق راه‌اندازی شده است که طی آن هزار و ۱۷۶ نفر مورد پذیرش قرار گرفته و خدمات متنوعی اعم از مداخله در کودک‌آزاری، همسر آزاری، معلول آزاری و فرار دریافت کردند.
وی با بیان اینکه یکی از رویکرد‌های بهزیستی در مناطق حاشیه‌نشین توجه به کودکان و نوجوانان است که در این حوزه نیز سه مهدکودک فعال در این مناطق تأسیس‌شده است، خاطرنشان کرد: همچنین تلاش شده که در صورت تخصیص اعتبار از سوی اداره کل راه و شهرسازی یا استانداری قزوین یک وعده غذای گرم برای این کودکان تأمین شود. حقیقی یادآور شد: به منظور تأمین شرایط زندگی سالم، حفظ کرامت کودکان و نوجوانان بر اساس الگوی اسلامی ایرانی، تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان موفق نیز برنامه‌هایی در جهت ارتقای توانمندی‌های آن‌ها در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با تأکید بر محور‌های رشد در نظر گرفته شده است، همچنین ۴۷ کودک دارای خانواده جایگزین مورد حمایت قرار گرفته‌اند. وی بیان کرد: تشکیل ۱۶۶ پرونده در پایگاه‌های اجتماعی سطح محلات و ارائه خدمات به این افراد، برگزاری دوره‌های آموزشی مستمر برای مردم محله، برقراری ارتباط چهره به چهره با مردم و تلاش در جهت رفع مشکلات افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب با کمک مردم، تأسیس پنج کلینیک و مجتمع خدمات بهزیستی، تأسیس مرکز روزانه ارائه خدمات به دختران در معرض آسیب و آسیب‌دیده و پذیرش ۳۱ نفر با هدف توانمندسازی دختران ازجمله فعالیت‌های صورت گرفته توسط بهزیستی در مناطق حاشیه‌نشین است.
برچسب ها: بهزیستی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار