آزادراه تهران- شمال آذر امسال به خط پایان می‌رسد
کد خبر: 972627
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00451X
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: آزادراه تهران - شمال به خط پایان نزدیک شده است و پیش‌بینی می‌شود با اجرای عملیات نصب تجهیزات برقی، علائم و خط‌کشی مسیرها، قطعه یک این آزادراه آذرماه تکمیل و دی‌ماه آماده بهره‌برداری آزمایشی شود.
مطالعات ابتدایی این آزادراه در دهه ۵۰ آغاز شد و در دهه ۷۰ نیز کلنگ ساخت آن به زمین خورد، اما برای سال‌های طولانی به عنوان یک پروژه زمان‌بر و سخت رها شد؛ تا اینکه کارگاه‌های آن از پنج سال گذشته توسط وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان فعال شد و به عنوان برنامه‌ای برای افزایش شبکه آزادراهی کشور و کاهش ترافیک مسیر‌های شمالی آغاز به کار کرد. زمان بهره‌برداری از آزادراه تهران- شمال زمستان امسال است و این آزادراه از دی ماه وارد بهره‌برداری آزمایشی می‌شود و مسافران شهر‌های شمالی نوروز امسال می‌توانند از این آزادراه تردد داشته باشند.
بنیاد مستضعفان به عنوان پیمانکار و مجری این طرح اعلام کرده است که ۶۰ درصد مراحل نصب تأسیسات برقی آزادراه تهران- شمال تکمیل شده است و تا پایان آذرماه روشنایی به طور کامل در پل‌ها تونل و محور اصلی آزادراه می‌رسد. بر‌اساس جدیدترین خبر از وضعیت آزادراه تهران- شمال تا پایان آبان ماه هیچ نوع عملیات مربوط به ابنیه روی محور اصلی آزادراه باقی نخواهد ماند و ساخت بدنه اصلی آزادراه از قبیل روسازی بتنی، کانال هدایت آب‌های سطحی، عملیات مربوط به ایمن‌سازی مسیر مانند تثبیت ترانشه‌ها و عملیات تکمیلی داخل تونل‌ها تمام می‌شود. بدین ترتیب زمستان امسال آزادراه تهران- شمال به فهرست پروژه‌های افتتاح شده دولت تدبیر و امید می‌پیوندد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار