5000 کردستانی همیار طبیعت هستند
کد خبر: 972545
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00450D
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
رئیس اداره آموزش منابع طبیعی کردستان
رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: در استان کردستان 2700 همیار دانش آموزی، ۲هزار و ۱٦۹ مروج افتخاری و ۱۳۱ محافظ افخاری همیار طبیعت هستند که با آگاه‌سازی و توجیه افکار عمومی نقش مهم و اثر گذاری در ارتقای فرهنگ مردم جامعه در حفاظت از عرصه‌های طبیعی دارند .

بهمن مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج اظهار داشت: همیاران طبیعت طرحی است که پیرو فرمایش مقام معظم رهبری برای استفاده از توان عمومی برای حفاظت و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی و محیط زیست به اجرا گذاشته شده است و پشتوانه قانونی از مراجع مربوطه را دارد.

وی افزود: این طرح یکی از طرح‌های موفق سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخبزداری کشور در بخش ترویج و آموزش جوامع و بهره‌برداران محلی به منظور حفاظت و احیاء منابع طبیعی به عنوان بزرگترین سرمایه ملی است.

رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان ادامه داد: این طرح بر مبنای تفاهم‌نامه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان دانش آموزی در ۲ سطح مروج افتخاری و همیار محافظ در شهرستان در حال اجراست که به وسیله دستورالعمل‌ها و آموزش‌های لازم سطح دانش و بینش خود نسبت به این منابع خدادادی را افزایش می دهند و به عنوان محافظ طبیعت به طور افتخاری همکاری می‌کنند.

مرادی یادآور شد: در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و طرح بوم سازگان زاگرس ۱۰ تسهیلگر متخصص منابع طبیعی و کشاورزی و چهار نفر تسهیلگر بسیج سازندگی در راستای اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری در استان فعالیت می‌نماید.

وی تصریح کرد: تسهیل‌گران حلقه ارتباطی بین بهره‌برداران و جوامع محلی و دست اندرکاران با ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها هستند و نقش محوری تسهیلگری در اجرای پروژه‌های منابع طبیعی باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: آموزش صحیح و جلب مشارکت مردمی ضمین کننده و تسهیل کننده موفقیت پروژه‌های منابع طبیعی در  قبل از اجرای پروژه است و زمینه ماندگاری و پایداری و توسعه پروژه‌ها را در آینده ایجاد می کند.

انتهای پیام/2330/83

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار