زنگنه: پارک LNG در ایران احداث می‌شود
کد خبر: 972438
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044yU
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: وزیر نفت گفت: برنامه‌ای داریم که با احداث MiniLNG‌ها پارک LNG احداث کنیم که ظرفیت این پارک ۳میلیون تن خواهد بود، اما تمامی این ظرفیت با واحد‌های کوچک حاصل می‌شود.
بیژن زنگنه، وزیر نفت در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: ورود به صنعت LNG (گاز طبیعی مایع) را با کمک توان داخلی و شرکت‌های ایرانی در برنامه داریم. وی افزود: منتها ورود به صنعت LNG با توان داخلی را برای واحد‌های کوچک در برنامه داریم. به گزارش تسنیم، گاز طبیعی مایع (LNG)، مایعی است روشن و بدون رنگ و بو که بخش اعظم آن از گاز متان تشکیل شده است. امروزه روش اقتصادی و معمول برای انتقال گاز طبیعی به بازار‌های دوردست، تبدیل آن به صورت LNG است و ورود به این صنعت می‌تواند بازار‌های صادراتی گاز تولید ایران را متنوع کند.
وزیر نفت خاطرنشان کرد: برنامه‌ای داریم که با احداث MiniLNG‌ها پارک LNG احداث کنیم که ظرفیت این پارک ۳ میلیون تن خواهد بود، اما تمامی این ظرفیت با واحد‌های کوچک حاصل می‌شود.
زنگنه در پاسخ به اینکه «آیا احداث این پارک LNG سه‌میلیون‌تنی با ظرفیت شرکت‌های داخلی انجام می‌شود؟» گفت: از شرکت‌های داخلی به‌عنوان سرمایه‌گذار استفاده می‌شود، اما بحث احداث و ساخت آن، بحثی متفاوت است.
وزیر نفت تصریح کرد: با شرکت مپنا نیز مذاکراتی داشتیم که بتواند این شرکت دانش‌بنیان به ساخت واحد‌های LNG ورود کند و قرار شد این شرکت بررسی‌هایش را انجام دهد و نتیجه را به وزارت نفت اعلام کند.
برچسب ها: گاز طبیعی مایع
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار