حمله پهپادی به «آرامکو» آبروریزی بزرگ برای عربستان و امریکا بود
کد خبر: 970395
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044RX
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، گفت: عباس میرزا، تاریخ زندگی‌اش بسیار تلخ است. انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها هر کدام وعده‌هایی به او دادند، اما عقب کشیدند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حمله پهپاد‌های انصارالله به پالایشگاه آرامکوی عربستان گفت: این آبروریزی بزرگی بود که یک گروه کوچک این همه رادار و ماهواره و ردیاب را که عکسبرداری می‌کنند دور بزند.
به گزارش تسنیم، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، گفت: عباس میرزا، تاریخ زندگی‌اش بسیار تلخ است. انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها هر کدام وعده‌هایی به او دادند، اما عقب کشیدند. امروز روی پای خودمان ایستاده‌ایم و امنیت در برخی کشور‌های منطقه متکی به ایران است. در دفاع مقدس، انقلاب دوم ایران برای دستیابی به اقتدار را به انجام رساندیم.

وی گفت: در جنگ تحمیلی به خودباوری و اعتماد به نفس رسیدیم، فهمیدیم که اگر به جوانان میدان بدهیم، انرژی عظیم آن‌ها را می‌توانیم آزاد کنیم. با مدیریت جهادی جنگ، قهرمانان بزرگی را از جوانان گمنام ساختیم. مسئله دیگر این بود که متوجه شدیم به هیچ وجه به خارجی‌ها اتکا نکنیم.

تحفه الهی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: این جنگ و تحریم اقتصادی و اخراج کارشناسان خارجی، تحفه‌ای الهی بود که ما از آن غافل بودیم. اکنون اگر دولت و ارتش کالا‌های جهانخواران را خود تحریم کنند و به کوشش و سعی در راه ابتکار بیفزایند، امید است که کشور خودکفا شود و از دریوزگی از دشمن نجات یابد. این بیان امام را ببینید در مورد تحریم‌های اقتصادی و عزای برخی دولتمردان را در کشور برای عدم فروش نفت ببینید، در حالی که اگر تولید ملی ما به راه بیفتد، ما باید روزانه یک‌میلیون بشکه نفت وارد کنیم. یک درس دفاع مقدس خودباوری و ابتکار است.
رضایی تصریح کرد: تا قبل از جنگ تحمیلی، دو نقطه بود که هر دو قدرت به آن روی نمی‌آوردند؛ یکی خلیج فارس و یکی دریای سیاه بود. از اواسط جنگ که جنگ کشتی‌ها شروع شد و ما مقابله‌به‌مثل کردیم شوروی و امریکا به نفع صدام در خلیج فارس وارد جنگ شدند، از آن زمان امریکایی‌ها می‌خواهند حضور خود را در خلیج فارس حفظ کنند.

بوش و اوباما و ترامپ هر کدام با یک شیوه می‌خواهند بمانند، البته تاکنون شکست خورده‌اند، ولی نتوانسته‌اند بدون ایران کاری بکنند. امریکایی‌ها سه ماه است که ناو‌های بزرگ خود را در جنوب چابهار مستقر کرده‌اند، بعضاً گشتی‌های‌شان تا ۴۰۰ کیلومتری تنگه هرمز می‌آیند. امنیت منطقه را خودمان حفظ کرده‌ایم. هیچ گاه تجارت خلیج فارس و صادرات نفت قطع نشده، می‌توانستیم قطع کنیم یا اجازه بدهیم دیگران این کار را بکنند، اما نکرده‌ایم و تنگه هرمز را ما باز نگه داشته‌ایم. حضور امریکایی‌ها جز ناامنی برای خلیج فارس، رهاوردی نداشته است.

نتیجه جدید کشور‌های منطقه از قدرت امریکا

وی افزود: نباید هیچ‌گاه دشمن را دست‌کم بگیریم یا حرف‌هایی بزنیم که آمادگی دفاعی ما را تحت تأثیر قرار دهد. امریکایی‌ها که نمی‌توانند از خودشان دفاع کنند، از عربستان هم نمی‌توانند دفاع کنند. وقتی پهپاد مدرن امریکا را ساقط کردیم، کشور‌های عربی ترسیدند که الان جنگ می‌شود، به این نتیجه رسیدند که امریکایی که از خود دفاع نمی‌کند، از آن‌ها هم دفاع نخواهد کرد. برخی کشور‌های عربی به ما پیام دادند که حاضرند برخی اشکالات و محدودیت‌ها را رفع کنند. عربستانی که در برابر یک گروه جهادی مثل انصارالله نمی‌تواند با سیستم ضدموشک چندمیلیاردی خود دفاع کند و آسیب می‌بیند، اگر با ما وارد جنگ شود، ده‌ها برابر این ضربات را خواهد دید. می‌خواهند با پشتیبانی امریکا و انگلیس به شورای امنیت شکایت کنند، منتها باید ثابت کنند. ما به یمن سلاح نداده‌ایم. یمن در محاصره است و خود یمنی‌ها دارند سلاح تولید می‌کنند.

آرامکو؛ آبروریزی برای عربستان و حامیان بین‌المللی‌اش

سرلشکر رضایی با اشاره به حمله پهپاد‌های انصارالله به پالایشگاه آرامکوی عربستان گفت: این آبروریزی بزرگی بود که یک گروه کوچک این همه رادار و ماهواره و ردیاب را که عکسبرداری می‌کنند دور بزند. می‌گویند «ایران ما را زده است»، الان هم دنبال سندسازی علیه ما هستند.

این شکست ناشی از یک فکر و محاسبه اشتباه بزرگ بود. عملیات انصارالله در یک اختفای کامل صورت گرفته و هیچ سازمان اطلاعاتی، نتوانسته بفهمد که چنین عملیاتی دارد طراحی می‌شود. این حجم از عملیات، دو ماه کار دارد و هیچ سازمان اطلاعاتی، متوجه نشده. هیچ راداری در دو سه ساعتی که موشک‌ها و پهپاد‌ها از یمن در راه بوده‌اند، باخبر نشده است. دقیق عمل کرده‌اند و در روز تعطیل بدون کشته شدن پرسنل، نیمی از تولید نفت عربستان را کاهش داده‌اند. این عملیات بی‌نظیر است و موجب شگفتی همه ژنرال‌های نظامی دنیا شده است، شکست مفتضحانه امریکا و عربستان است و پیروزی مردم مظلوم یمن.
رضایی گفت: ما اگر بخواهیم به کشوری پیشرفته تبدیل شویم باید سیاست، اقتدار و اقتصاد را سامان بدهیم. سیاست، حکومت، مردم‌سالاری و اقتدار و امنیت را درست کرده‌ایم، اما تنها با دو پایه نمی‌توانیم کشور را حفظ کنیم. وقت آن رسیده و باید پایه سوم را که اقتصاد است بسازیم. باید راهی را که برای احیای سیاست و اقتدار ایران در پیش گرفته‌ایم طی کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: در دولت و مجلس و در قوه قضائیه ما آدم‌های نفوذی وجود دارند که نمی‌خواهند اقتصاد ما منطقه را بگیرد. الان ۲۲ سال است که رهبر انقلاب با مشورت مجمع سیاستگذاری اقتصادی می‌کنند و با اینکه سیاست‌های بسیار مهمی توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده، ولی پیاده‌سازی نمی‌شود. غر‌ب‌زده‌ها و نفوذی‌ها مشکل ایجاد می‌کنند و از طرف دیگر علامت اشتباه می‌دهند که نظام ناکارآمد است. نظام ایران راه را تعیین کرده است. اگر ما سیاست‌های کلی نظام را اجرایی می‌کردیم به مشکلات اقتصادی امروز و تحریم دچار نمی‌شدیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار