تحسین عملکرد نیرو‌های انتظامی در هپکو
کد خبر: 969958
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044KU
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
ذوالنور: نیروی انتظامی در زمینه تجمع‌های کارگران هپکو، بسیار خوب عمل کرد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با صداوسیما افزود: بعضی افراد رفتار نیروی انتظامی را با کارگران معترض هپکو نقد می‌کنند که من از موضع کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوع را بررسی کردم.
وی گفت: در حقیقت اشتباهی که در خصوصی سازی صورت می‌گیرد این است که در روند خصوصی سازی، دقت لازم صورت نمی‌گیرد و قوانین رعایت نمی‌شود وهمین باعث می‌شود که خریداران بخش‌های خصوصی سازی شده، به جای اینکه آن را رونق و بهبود بخشند و سودآورتر کنند، به فکر زمین و اموال آن می‌افتند و کم کم زمینه خروج ملک و مال را از کاربری اصلی اش فراهم می‌کنند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این روال باعث غیرسودآور شدن کارخانه‏, نپرداختن حقوق کارگران و اعتراض انان می‌شود.
وی گفت: الان درباره هپکوی اراک بعضی از کارگران حدود هشت ماه است که حقوق نگرفته اند و اعتراض آنان، اعتراض به جا و به حقی است.
آقای ذوالنور افزود: مسئولان مربوط باید این مشکل را حل کنند و وظیفه نیروی انتظامی نیست که مطالبات کارگران را پاسخ دهد و اقناع سازی کند، اما در این مدت نیروی انتظامی بسیار خوب عمل کرد.
وی گفت: نیروی انتظامی دو هفته تلاش می‌کرد که کارگران را متقاعد و متفرق کند در صورتی که این کار، وظیفه مسئولان دیگرمانند استاندار است، اما در نهایت وقتی که ریل راه آهن بسته می‌شود و مسافران قطار‌ها دچار مشکل می‌شوند و مسئولان از نیروی انتظامی درخواست برخورد و متفرق کردن جمعیت را می‌کنند، نیروی انتظامی باید وارد شود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: با این حال نیروی انتظامی خویشتنداری به خرج داد و با خواست مسئولان شورای تامین و مسئولان مربوط در شورای امنیت کشور‏, نیروی انتظامی مجبور به مداخله و برخورد است.
وی گفت: وقتی بنا باشد برخوردی صورت گیرد ممکن است در تجمع کارگران دلسوز و زحمتکش گاهی عناصری نفوذ می‌کنند که به دنبال امنیتی کردن فضا و ایجاد مشکل هستند.
ذوالنور افزود: وقتی که چنین افرادی با نیروی انتظامی درگیر می‌شوند و سنگ پرانی می‌کنند، طبیعی است که نیروی انتظامی برای جمع کردن غائله اقدام می‌کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مسئولان کشوری، دولت و دستگاه‌های مربوط توصیه کرد به مطالبات پاسخ بدهند و مشکل کارگران را حل کنند تا مجبور نشوند از نیروی انتظامی بخواهند ورود و با چنین تجمعاتی برخورد کند.
وی افزود: ممکن است که در میان برخورد‌ها ماموری مرتکب خطا شود و دست به اقداماتی بزند که ممکن است گاهی به اختیار خودش هم نباشد و فضا به گونه‌ای شود که زمینه ساز برخی برخورد‌ها شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار