پزشکانی زیر خط فقر!
کد خبر: 969369
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Az
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
گزارش «جوان آنلاین» از مقاومت جامعه پزشکی نسبت به اعلام درآمد واقعی‌اش
شبیه به طنز می‌ماند؛ کسی باورش نمی‌شود که درآمد یک پزشک در سال ۵ میلیون تومان باشد. مسئله‌ای که عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به آن اشاره می‌کند و می‌گوید: «بر اساس خوداظهاری ۱۱ هزار پزشک مشخص شده که میزان درآمد ماهیانه هر کدام از آن‌ها به‌طور میانگین ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است!» رقمی که زیر خط فقر بودن بسیاری از پزشکان را نشان می‌دهد!
سرویس جامعه جوان آنلاین: فرید موسوی در گفتگوی ویژه خبری به پرونده خوداظهاری پزشکان اشاره کرده و گفته: «میان این ۱۱ هزار نفر که خوداظهاری کرده‌اند حدود ۵۰۰ نفر درآمد‌های بالایی داشته‌اند و براساس اعلام نظر آن‌ها میانگین درآمد ماهانه آن‌ها حدود ۱۷ میلیون تومان است.»

او درباره رقم ظرفیت مالیاتی جامعه پزشکان نیز افزوده: «طبق آمار سازمان امور مالیاتی رقم ظرفیت مالیاتی جامعه پزشکان حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعلام شده که این رقم صحیح نیست، زیرا با احتساب ۱۳۰ هزار پزشک موجود در کشور، درآمد ماهانه هر پزشک حدود ۲ و نیم میلیون تومان می‌شود که اصلا با عقل جور در نمی‌آید!»

یکبار اصرار پزشکان بر نصب‌نکردن دستگاه کارتخوان و بار دیگر نامه نوشتن آن‌ها به بهانه آموزش استفاده از آن، مسئله فرار مالیاتی‌شان را آشکار می‌کند. حالا این‌بار اظهارات عضوی کمیسیون اقتصادی مجلس مشخص کرده که هنوز هم پزشکان علاقه‌ای به پرداخت مالیات ندارند و قصدشان این است که درآمدشان را کمتر از درآمد یک کارگر یا کارمند جلوه دهند.

البته امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی نیز در گفتگوی ویژه خبری به مجازات‌های در نظر گرفته شده برای پزشکانی که به سامانه امور مالیاتی متصل نشده‌اند اشاره کرده و گفته: «قوانین و مقررات درنظر گرفت شده آنقدر سنگین است که دیگر فرار مالیاتی به نفع هیچ کس نیست.»

او افزوده: «اگر مطلع یا مظنون شویم که کسی مترصد فرار مالیاتی است یا کتمان می‌کند، به طریقی می‌رسیم به درآمد مشمول مالیاتی آن‌ها و در اینباره باید گفت ۱۰۰ درصد درآمد کتمان شده مشمول مالیات است. این در حالیست که در خصوص پزشکان، ۶۰ درصد درآمد را هزینه و مابقی را سود می‌دانیم، اما در صورت کتمان درآمد، ۱۰۰ درصد درآمد مشمول مالیات می‌شود و ۳۰ درصد هم جریمه غیرقابل بخشش برای خاطیان در نظر گرفته می‌شود. ضمنا دو درصد از فروش افراد به عنوان جریمه شرکت نکردن در سامانه امور مالیاتی در نظر گرفته خواهد شد.»

به نظر می‌رسد که این بار عزم جدی برای دریافت مالیات صحیح از پزشکان وجود دارد که با ادامه این روند، کمتر پزشکانی می‌توانند از پرداخت مالیات فرار کنند و حقیقت رقم درآمدشان مشخص خواهد شد. آن‌وقت است که تفاوت درآمد پزشکان با آنچه که در خوداظهاری اعلام کرده‌اند نمایان می‌شود و متحمل جریمه‌های سنگینی بابت آن خواهند شد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
0
0
کسانی که از پرداخت مالیات فرار میکنند در واقع اموال خیر را به چپاول میبرند و شرمنده تر آنکه بر مرکب علم سوار است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
0
0
کسی که با داشتن بالاترین درآمد جامعه مالیات نمیدهد در واقع از بیت المال دزدی میکند
ادعای او به زیر خط فقر بودن در واقع احمق پنداشتن جامعه و اعتراف به زیر خط فهم بودن است
زیر خط فهم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار