نصرالله: خط قرمز اسرائیل را شکستیم
کد خبر: 968374
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043uw
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره حمله موشکی مقاومت به صهیونیست‌ها با بیان اینکه این پاسخ در مرز‌های اراضی اشغالی ۱۹۴۸ صورت گرفته است، تأکید کرد: «حمله به مرز‌های ۱۹۴۸ از خطوط قرمز دشمن بود که با عملیات دیروز حزب‌الله، بزرگ‌ترین خط قرمز اسرائیل در دهه‌های اخیر شکسته شد، اما مقامات تل‌آویو روایت این حمله را وارونه جلوه داده‌اند.»
سرویس بین الملل جوان آنلاین: سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دوشنبه‌شب درباره عملیات مقاومت علیه تجاوز‌های رژیم صهیونیستی گفت: «ما آشکارا اعلام کردیم پاسخ حملات دشمن را می‌دهیم و به دشمن گفتیم که منتظر ما باشد و این یکی از مولفه‌های قدرت مقاومت است.» دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد: «این حق ماست از سرزمین خود دفاع کنیم و پهپاد‌های رژیم صهیونیستی در آسمان لبنان را هدف قرار دهیم و این چیزی است که ما آن را عملاً در میدان ثابت کرده‌ایم.» سیدحسن نصرالله افزود: «شهرک‌نشینان اسرائیلی می‌ترسیدند از اینکه خود را نشان دهند و در خانه‌هایشان ماندند. دیگر هیچ سامانه گنبد آهنینی باقی نماند که به شمال سرزمین‌های اشغالی انتقال نیافته باشد.» وی تصریح کرد: «مقاومت در روز روشن عملیات خود را انجام داد، چون ما قبلاً گفته بودیم که این عملیات در شب صورت نخواهد گرفت. مقاومت در حالی عملیات خود را انجام داد که پهپاد‌های دشمن در آسمان بودند، عمداً شب را برای عملیات انتخاب نکردیم.» دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد: ما تحمیل یک معادله جدید و از بین بردن پیروزی جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ را نمی‌پذیریم و به همین خاطر تصمیم گرفتیم واکنش نشان دهیم. واکنش ما شامل دو بخش بود که بخش اول در مرز‌ها با فلسطین اشغالی و دیگری مربوط به پهپاد‌هاست. سیدحسن نصرالله تأکید کرد که حزب‌الله عمق اراضی دشمن را هدف قرار داد و این عملیات با وجود تهدیدات رژیم صهیونیستی در عمق مشخص سرزمین‌های اشغالی صورت گرفت. دبیرکل حزب‌الله تأکید کرد: «همانطوری که فیلم‌های منتشر شده از انهدام خودروی نظامی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد، حمله مقاومت به عمق خاک رژیم صهیونیستی انجام گرفت. اسرائیل در گذشته از داخل مزارع اشغالی «شبعا» مورد تهاجم حزب‌الله قرار می‌گرفت، اما این حمله امروز در مرز‌های ۱۹۴۸ که رژیم صهیونیستی آن را خط قرمز خود می‌داند، صورت گرفته است.» نصرالله بار دیگر به صهیونیست‌ها هشدار داد: «اگر در آینده باز هم فکر تجاوز به لبنان یا به مقاومت به سرشان بزند، باز هم اسرائیلی‌ها چه در طول مرز با لبنان و چه در عمق سرزمین‌های اشغالی فلسطین در معرض هلاکت خواهند بود.»
پس از انتشار فیلم عملیات اخیر حزب‌الله علیه صهیونیست‌ها، منابع این رژیم روایت‌های خود درباره این حمله را تغییر داده و اذعان کردند که خودروی هدف گرفته شده خالی از سرنشین نبوده است. به گزارش هاآرتص، خودروی زرهی اسرائیل از نوع «زئیف» بوده و لحظه‌ای که هدف قرار گرفت در مسیری حرکت می‌کرد که در فاصله ۵/۵ کیلومتری مرز‌ها قرار داشت و این بدان معناست که این خودرو در خطوط مقدم نبوده بلکه در منطقه تحت پوشش موشک‌های کورنت قرار داشته است. مقامات نظامی پس از حمله حزب‌الله گفتند که چندین موشک هدایت شده ضدتانک علاوه بر خودروی مذکور به یک پایگاه متعلق به ارتش اسرائیل اصابت کرد، اما خودرو در زمان اصابت موشک به آن خالی از سرنشین بود. درحالی که دیگر اهداف حزب‌الله خالی بود، اما خودروی زرهی که در این فیلم دیده می‌شود اینگونه نبوده و در لحظه اصابت دست کم «دو خمپاره» به آن حامل پنج سرباز بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار