معضل «کارمندان بی‌کار» در برخی سازمان‌های دولتی با حقوق ۸ میلیونی
کد خبر: 968316
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043u0
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
سرویس اقتصادى جوان آنلاین: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه برخی افراد در دستگاه‌های اجرایی بدون داشتن هیچگونه پست یا وظیفه‌ای فقط ساعت می‌زنند و حقوق دریافت می‌کنند، گفت: دستگاه‌های نظارتی با سازمان‌هایی که حقوق بدون ضابطه به «کارمندان بی‌کار» می‌دهند، برخورد کنند.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفتگو با تسنیم، با بیان اینکه، در برخی سازمان‌ها تعدادی کارمند وجود دارد که بدون انجام کوچک‌ترین فعالیت حقوق دریافت می‌کنند، گفت: در یکی از دستگاه‌ها نیز افرادی مشاهده شده‌اند که هیچگونه وظیفه‌ای ندارند، اما ماهانه ۸ تا ۹ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، حتی دیده شده این افراد در ساعات پایانی کار نیز در دستگاه حضور دارند تا از مزایای اضافه‌کاری استفاده کنند.
به‌گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، این چالش مربوط به استخدام بدون ضابطه نیرو‌ها در ادارات دولتی بوده و در برخی سازمان‌ها افرادی به‌کارگیری شده‌اند که واقعاً نیازی به حضور آن‌ها نبوده است.
وی افزود: سالانه چند ده هزار میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق و مزایای کارمندان دولت می‌شود، اما مردم از کیفیت خدمات بسیاری از دستگاه‌ها راضی نیستند.
متأسفانه پرداخت حقوق به کارمندان بی‌کار نیز به چالش‌های نظام اداری کشور اضافه شده و باید برای رفع آن چاره‌اندیشی شود. دلیگانی گفت: این افراد بدون کار بر‌اساس ضوابط استخدامی حاضر نیستند در نقاط دیگر کشور به‌کار گرفته شوند و بر همین اساس دیده می‌شود تعداد قابل‌توجهی معلم در تهران حضور دارند، بدون آنکه از آن‌ها استفاده شود.
وی در واکنش به این موضوع که ظاهراً دیوان محاسبات در خصوص پرداخت حقوق به این کارمندان بی‌کار در یکی از سازمان‌های زیرمجموعه وزارت اقتصاد نیز ورود کرده است، گفت: دستگاه‌های نظارتی با سازمان‌هایی که حقوق بدون ضابطه به «کارمندان بی‌کار» می‌دهند، برخورد کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار