زنان سرپرست خانوار حاشیه اهواز توانمند می‌شوند
کد خبر: 968216
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043sO
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
سرويس ايران جوان آنلاين: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان از اجرای طرح توانمندسازی برای ۵۰۰ زن سرپرست خانوار در حاشیه اهواز خبر داد.
‌سیده فرانک موسوی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار حاشیه اهواز توانمند می‌شوند، گفت: در راستای بند «ت» ماده ۸۰ قانون برنامه ششم توسعه که مستقیماً به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست، زنان بی‌سرپرست و دختران بالای ۴۰ سال می‌پردازد، فعالیت و طرح‌هایی در استان اجرا شده است. وی افزود: در این راستا طرحی استارت زده شد که در حاشیه شهرستان اهواز به اجرا درآمد. در این طرح، ابتدا ۱۰ تسهیل‌گر آموزش داده شدند و پس از آن، زنان سرپرست خانوار مناطق با کمک دفاتر تسهیل‌گری محلی شناسایی شدند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان ادامه داد: برای اجرای این طرح، ۵۰۰ زن سرپرست خانوار در مناطق حاشیه‌ای شناسایی شدند و پس از نظرسنجی از آن‌ها با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای خوزستان، آموزش‌های مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و اجتماعی به این افراد ارائه شد. موسوی با اشاره به حمایت‌های انجام شده از این زنان، تصریح کرد: به ۷۰ زن موفق از میان این زنان، تسهیلات کم‌بهره برای ایجاد اشتغال خانگی اختصاص خواهد یافت. همچنین با حضور استاندار خوزستان در نشستی از این ۵۰۰ زن سرپرست خانوار تقدیر می‌شود. وی عنوان کرد: تعدادی از این زنان قابلیت ایجاد اشتغال خانگی برای خودشان و چند زن دیگر را پیدا کرده‌اند و این افراد رها نمی‌شوند و مورد حمایت و پشتیبانی ما قرار می‌گیرند و اگر علاقمند باشند به گردونه اشتغال و کارآفرینی وارد می‌شوند یا در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی فعال خواهند بود. مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به پیگیری توانمندسازی بانوان، بیان کرد: توانمندسازی به معنای این نیست که همه این ۵۰۰ زن کارآفرین شوند زیرا بعضاً خود زنان علاقه‌ای برای وارد شدن به چرخه اشتغال ندارند، اما علاقمند هستند در زندگی فردی خود از قبیل تربیت فرزندان، مهارت‌های همسرداری، مدیریت مالی خانواده و مدیریت مصرف انرژی خانواده، توانمند باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار