ملکه انگلیس از نماینده پارلمان اخطار گرفت
کد خبر: 967626
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043is
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
یکی از نمایندگان انگلیس به ملکه هشدار داد بهتر است با تعلیق پارلمان، عمر حکومت خود را تمام شده بداند.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: خبر موافقت الیزابت دوم ملکه انگلیس، با پیشنهاد بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور، مبنی بر تعلیق ۵ هفته‌ای پارلمان، به همان اندازه که دولتمردان این کشور از هر ۲ حزب محافظه‌کار و کارگر را غافلگیر کرد، موجب خشم آن‌ها نیز شد.

اما در این میان، «کیت اوسامور» نماینده منطقه «ادمونتون» از این هم فراتر رفت و پیامی تهدیدآمیز خطاب به ملکه انگلیس نوشت.

وی در این پیام که در صفحه توئیتر منتشر شد، ملکه را به همدستی در کودتا علیه دموکراسی متهم کرد و گفت از سرنوشت خویشاوندان ناکام خود، عبرت بگیرد.

در این پیام می‌خوانیم: ملکه باید هنگام تدارک زمینه برای کودتای راستگرایان، به آنچه برای عموزاده‌اش «تینو» پادشاه سابق یونان پیش آمد؛ نگاه کند! نظام پادشاهی برچیده می‌شود!

گفتنی است در مدت زمان یک ماهه تعلیق پارلمان، نخست وزیر این فرصت را خواهد داشت تا هرگونه که خود می‌خواهد در زمان موردنظرش توافق برگزیت را بدون نگرانی از جنجال‌ها و یا مخالفت‌های نمایندگان پارلمان به پیش ببرد و همزمان نمایندگان منتخب را روانه تعطیلی اجباری سازد.

باید توجه داشت از آن جا که ملکه انگلیس مقامی به طور کامل تشریفاتی به شمار می‌رود و حق دخالت در امور سیاسی را ندارد، لذا درخواست جانسون برای تعلیق پارلمان نمی‌توانست با مخالفت ملکه روبرو شود و حداکثر کار الیزابت پس از درخواست نخست وزیر می‌توانست عدم پاسخ یا به تعویق انداختن پاسخ به این درخواست به روز‌های آینده و نامعلوم باشد، اما ملکه در نهایت ملزم به تائید درخواست نخست وزیر است و در این شرایط نیز به نظر می‌رسد الیزابت بدون آنکه پاسخ نخست وزیر را به روز‌های دیگری موکول کند، خیلی فوری به آن پاسخ داده و بدون اختیار برای مخالفت و یا رد آن، این درخواست را تائید کرده و امضای تشریفاتی خود را پای آن انداخته است.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار