راه‌اندازی مرکز نوآوری بانوان در تهران و ۵ استان دیگر
کد خبر: 967412
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043fQ
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
نخستین مرکز نوآوری بانوان به همت ستاد اجرایی فرمان امام و با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری در دانشگاه علم و صنعت افتتاح شد.
سرویس ایران جوان آنلاین: محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه مرکز نوآوری بانوان علاوه بر دانشگاه علم و صنعت در پنج استان دیگر راه‌اندازی خواهد شد، گفت: این نوع مراکز خاص ایران نیست، بلکه در ام‌آی‌تی و هاروارد نیز اقدام به راه‌اندازی چنین مرکزی شده است.

وی افزود: بررسی‌های ما نشان داد که ۹۵ درصد بنگاه‌های دنیا شامل بنگاه‌های کوچک و متوسط هستند که ۶۰ تا ۷۰ درصد تولید ناخالص از سوی این تعداد شرکت صورت می‌گیرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام نیروی تحصیلکرده متخصص را از مزیت‌های کشور نام برد و گفت: نیرو‌های تحصیلکرده دلبسته به نظام و کشور سرمایه‌هایی از سوی کشور به شمار می‌روند و سرمایه کشور نفت نیست.

وی با بیان اینکه ما در ستاد اجرایی امام روی چنین مسائلی برنامه‌ریزی می‌کنیم، گفت: برای توسعه حوزه‌های دانش‌بنیان دو برنامه را در دستور کار داریم که یکی از آن‌ها ساماندهی شرکت‌های کوچک و متوسط است که این امر با هدف اقتصادی انجام نمی‌شود.

وی محرومیت زدایی و معضلات کشور را از جمله اهداف ساماندهی شرکت‌های کوچک و متوسط نام برد و ادامه داد: بر این اساس تاکنون ۶۵۰ شرکت کوچک و متوسط راه‌اندازی کردیم که ستاد اجرایی فرمان امام ۴۹ درصد در فعالیت‌های آن‌ها مشارکت داشت تاکنون ۳۵۰ بنگاه به طور کامل به مردم واگذار شده است.

مخبر ایجاد اشتغال را از دیگر برنامه‌های ستاد اجرایی عنوان کرد و افزود: در سال گذشته ۸۱‌هزار شغل و درسال جاری ۱۰۰ هزار شغل از طریق ۵۰ طرح ایجاده کرده و خواهیم کرد که بر اساس بررسی‌های ما بخش اعظمی از این فعالیت‌ها از سوی بانوان اجرایی می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به راه‌اندازی بنیاد برکت گفت: راه‌اندازی این بنیاد در راستای توسعه دانش‌بنیان بوده است چرا که فعالیت‌های دانش بنیان از محور‌های اصلی فعالیت‌های جامعه تلقی می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین از چند سال گذشته تاکنون بیش از ۲۵۰ متخصص دارای مدرک پی‌اچ‌دی کمتر از ۳۰ سال، فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های معتبر با ما همکاری دارند.

مخبر همچنین از راه‌اندازی شش صندوق خطرپذیر در این بنیاد خبر داد و گفت: علاوه بر آن یک فراصندوق با اعتبار هزار میلیارد تومان راه‌اندازی شده است.

مخبر با اشاره به راه‌اندازی مرکز نوآوری در دانشگاه علم و صنعت گفت: این نوع مرکز در استان‌های خراسان، خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور نیز در این مراسم با تقدیر از عملکرد ستاد اجرایی فرمان امام در بخش کارآفرینی و حمایت از طرح‌های دانش بنیان گفت: جامعه باید محور کارآفرینی قرار گیرد و برای این امر لازم است دانشگاه دیوار‌های خود را جمع و رابطه خود را با جامعه ساختارمند کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار