کشتی ایران در برزخ است!
کد خبر: 967095
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043aJ
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۷
درخواست حمایت غلامرضا محمدی از مسئولان
ورزش اول کشور اوضاع خوبی ندارد؛ از صحبت‌های سرمربیان تیم‌های آزاد و فرنگی به وضوح مشخص است که کشتی در شرایط مطلوبی به‌سر نمی‌برد. در حالی که همین چند روز پیش حواشی تیم‌ملی فرنگی بازتاب زیادی پیدا کرد، آزادکاران هم از شرایط موجود رضایت ندارند.
اشرف رامين
سرویس ورزشی جوان آنلاین: در پیش بودن مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک حساسیت را در کشتی ایران به اوج رسانده، اما از یک‌سو لیست اعلام‌شده محمدبنا با واکنش برخی از ملی‌پوشان و ترک اردو همراه شده و از سوی دیگر هم غلامرضا محمدی، سرمربی تیم‌ملی آزاد از مسئولان تقاضای حمایت‌های بیشتر کرده است.

تمرینات مستمر
کشتی‌گیران ملی‌پوش سه هفته دیگر باید در شهر نورسلطان قزاقستان به روی تشک بروند و باید از اعتبار کشتی ایران دفاع کنند و هم برای کسب حداکثر تعداد سهمیه بازی‌های المپیک بجنگند. در تیم آزاد نام نفراتی، چون رضا یزدانی، علیرضا کریمی، حسن یزدانی و پرویز هادی به چشم می‌خورد؛ نفراتی که همه منتظر درخشش و مدال‌آوری آن‌ها هستند. در این خصوص سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد دیروز در گفت‌وگویی رادیویی شرایط تیمش را تشریح کرد: «آزادکاران از دی سال‌گذشته به‌صورت مقطعی وارد اردو‌های آماده‌سازی شدند و تاکنون ۱۶مرحله اردو برای این تیم برگزار شده است. در این مدت در تورنمنت‌های مختلف و همچنین رقابت‌های قهرمانی آسیا هم شرکت کردند و حالا تنها یک اردوی دیگر تا رقابت‌های جهانی پیش رو داریم. اردوی کنونی تا روز ۱۱شهریور ماه ادامه دارد و سپس بچه‌ها برای استراحتی کوتاه به مرخصی خواهند رفت. آن‌ها بعد از سه چهار روز دوباره وارد اردو می‌شوند و تا ۲۶ شهریورماه و زمان اعزام به رقابت‌های جهانی در اردو خواهند بود.»

احتمال تغییر در ترکیب
با اینکه اسامی آزادکاران اعزامی به مسابقات جهانی ۲۰۱۹ از طریق رسانه‌ها اعلام شده، اما غلامرضا محمدی این ادعا را رد کرده و مدعی شده که لیست نهایی به زودی اعلام خواهد شد: «اسامی نهایی تیم‌ملی تا اواخر هفته جاری و اوایل هفته بعد اعلام می‌شود، البته به نظر من ترکیبی که روزگذشته منتشر شد، نوعی گمانه‌زنی است. احتمال تغییر و جابه‌جایی در این لیست وجود دارد و هنوز هیچ‌کس به‌طور قطعی ملی‌پوش نیست!» روز گذشته کمیسیون پزشکی فدراسیون پزشکی – ورزشی با تأیید رفع مصدومیت پرویز هادی اعلام کرد که این ملی‌پوش سنگین وزن مشکلی برای کشتی گرفتن در مسابقات جهانی ندارد. سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد با اشاره به این مسئله گفت: «وضعیت این آزادکار سنگین وزن اردوی تیم ملی به دلیل مصدومیت کمی نگران‌کننده بود که ما به همین دلیل درخواست کردیم تا کمیسیون پزشکی تشکیل شود. خوشبختانه این کمیسیون روز گذشته تشکیل شد و در نهایت به ما گفتند که پرویز هادی مشکلی برای ادامه تمرینات و حضوردر رقابت‌های جهانی ندارد. امیدوارم وی در این چند روز باقیمانده تا جهانی به شرایط بهتری برسد و از هر نظر مهیای حضور در میدان شود.»

مشکلات مالی
وضعیت اقتصادی کشتی اصلاً روبه راه نیست. بدهی‌های سنگین فدراسیون در سطح بین‌الملل حتی تهدید‌های جدی لالوویچ و اتحادیه جهانی کشتی را نیز به همراه داشته است. این همان نکته‌ای است که دبیر رئیس جدید فدراسیون نیز در مصاحبه‌اش به آن اشاره کرد. محمدی وضعیت این روز‌های کشتی ایران را به «برزخ» تشبیه کرده است: «باید اعتراف کرد که وضعیت کشتی از لحاظ مالی به هیچ عنوان مطلوب نیست. وضعیت کشتی قرمز است، ولی به نظر من شرایط خیلی بدتر است و باید گفت کشتی در برزخ قرار دارد! به نظر من باید واقعیت‌ها را گفت، چون کشتی ایران به عنوان یکی از پرافتخارترین و پرامیدترین رشته‌های ورزشی در المپیک نیازمند حمایت همه‌جانبه مسئولان است. امیدوارم این مشکلات مالی به زودی حل شود و این علامت سؤال ما هم درخصوص تداوم روند مشکلات مالی در آستانه رویداد‌های بزرگ مثل المپیک از بین برود.» سرمربی تیم‌ملی کشتی آزاد ابراز امیدواری کرد در فرصت اندک باقیمانده با حمایت‌های بیشتر این رشته المپیکی روز‌های سخت را پشت‌سر بگذارد. وی گفت: «کشتی ایران یکی از سخت‌ترین المپیک‌ها را پیش رو دارد. با توجه به اینکه زمان زیادی را از دست داده‌ایم و روز‌های سختی را در المپیک در پیش خواهیم داشت. فقط امیدوارم در همین فرصت باقیمانده هم مورد حمایت قرار بگیریم تا بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار