کد خبر: 967045
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043ZV
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰
سرویس زنان جوان آنلاین: پیا کلمپ، یکی از کاپیتان‌های آلمانی کشتی واچ ۳، یکی از نادر کشتی‌های ناجی پناهجویان در دریای مدیترانه، مدال افتخار شهرداری پاریس را رد کرد.
شهرداری پاریس ماه ژوئیه گذشته دو کاپیتان زن کشتی واچ ۳، کارولا راکته و پیا کلمپ را به دلیل تلاش‌های فراوان برای نجات پناهجویان سردرگم در آب‌های مدیترانه شایسته دریافت مدال افتخار پایتخت فرانسه دانسته بود.
پیا کلمپ در پاسخ به شهردار پاریس نوشت: «شما برای اینکه من در دریای مدیترانه به پناهجویان کمک کرده‌ام، اینجانب را شایسته دریافت مدال افتخار دانسته‌اید در حالی که همزمان پلیس فرانسه در خیابان‌های شهر پاریس و دیگر شهر‌ها خواب و خوراک را از پناهجویان ربوده است و کیسه خواب و پتو‌ها را نیز از آن‌ها می‌گیرد. همزمان پلیس در همکاری با شما فعالان حقوق پناهجویان در شهر پاریس را شدیدا سرکوب می‌کند. شما می‌خواهید مدالی به من بدهید که خودتان در شهری که شهردارش هستید کاملاً برخلاف آن حرکت می‌کنید و شدیدترین سرکوب‌ها را علیه پناهجویان روا می‌دارید. پس تعجب نکنید اگر مدال افتخار شهرتان را قبول نکنم.»

بیش از چهار سال است که صد‌ها پناهجو شب و روزشان را در خیابان‌های پاریس سپری می‌کنند و انتقادات بسیاری به واسطه مواضع شهرداری پاریس متوجه این نهاد است. برخی منتقدان می‌گویند نهاد تحت امر آن هیدالگو تنها با پلیس در سرکوب پناهجویان همکاری کرده است.
پیا کلمپ در ادامه نامه خود این بار خطاب به «پاریس» می‌نویسد: «پاریس من یک انسان بشردوست نیستم، اینجا برای کمک نیامده‌ام، حس همدردی من را به اینجا کشانده است. من به مدال تو نیازی ندارم. نیازی ندارم قهرمان خطاب شوم. نیازی نداریم تا کسی را «قهرمان» و دیگری را «غیرقانونی» بخوانیم. قرار نبود تفاوتی باشد و قرار بود نوع بشر با یکدیگر برابر باشند.»

به گفته پیا کلمپ جهان امروز به آزادی حقوق برابر نیاز دارد. وی می‌گوید: «زمان آن رسیده است تا دست از تزویر و ریا برداریم و برای عدالت اجتماعی تلاش کنیم. زمان آن رسیده است که تمام مدال‌ها در جهت احقاق یک انقلاب به کار گرفته شوند. زمان آن رسیده است که حق هویت و مسکن به تمام شهروندان این کره خاکی اهدا شود. زمان آزادی انتخاب محل زندگی برای همه رسیده است.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر