جوابیه شرکت بازرگانی پتروشیمی به گزارش جوان
کد خبر: 966798
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043VW
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
جوابیه
درپی درج گزارشی در روزنامه جوان تحت عنوان «ابعاد پنهان شرکت بازرگانی پتروشیمی را آشکار کنید» که در آن علیرضا زاکانی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی به ابعاد پنهان تخلفات این شرکت شده بود، شرکت بازرگانی پتروشیمی در جوابیه‌ای به روزنامه جوان، ادعا‌های دکتر زاکانی را فاقد مستند قانونی دانسته و کذب خوانده است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: در جوابیه شرکت بازرگانی پتروشیمی آمده است:
۱- ادعا‌های مطرح شده توسط آقای علیرضا زاکانی اساساً کذب محض بوده و مایه تعجب است که ایشان چگونه و براساس چه مستنداتی هرگونه تهمت و افترایی را که به ذهنشان رسیده، نه تنها به مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی نسبت داده بلکه مدیران وقت وزارت اطلاعات و برخی مسئولین دستگاه قضایی را نیز به مشارکت در فساد متهم کرده‌اند. شرکت بازرگانی پتروشیمی و تمامی افرادی که توسط دکتر زاکانی مورد هجمه و انواع تهمت‌ها قرار گرفته‌اند، در محاکم قضایی از ایشان خواهند خواست تا مستندات خود را برای اثبات ادعای عجیب و خلاف واقع ارائه دهند.

۲- متأسفانه آقای زاکانی طی سال‌های اخیر به دفعات وقوع فساد در شرکت بازرگانی پتروشیمی را رسانه‌ای کرده‌اند، اما یک بار هم سندی برای ادعا‌های خود ارائه نداده، ایشان حتی یک بار هم به مدیران وقت و فعلی این شرکت مراجعه نکرده‌اند تا پاسخ سؤالات و ابهامات خود را دریافت نمایند بلکه همواره صلاح دیده‌اند به صورت یک طرفه به قاضی رفته و به شکلی ناپسند، هرگونه افترایی را که مدنظرشان بود، به این شرکت و مدیران آن نسبت دهند.
 
۳- ایشان در بخشی از نامه خود، اعلام نموده که برخی مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی در روند بازپرسی و تهیه کیفرخواست پرونده اخیر پتروشیمی، اعمال نفوذ کرده‌اند و برای ادعای خود مباحث غیرواقعی را مطرح کردند. این ادعا در حالی مطرح می‌شود که پرونده سیر مراحل قانونی خود را طی و هم‌اکنون دادگاه متهمان پتروشیمی در حال رسیدگی است و امید است القای اینگونه مطالب برای ایجاد انحراف در مسیر پرونده و منافع برخی نباشد.

۴- ریشه‌یابی مباحث مطرح شده توسط آقای دکتر زاکانی، کار سختی نیست و کسانی که به موضوعات بخش پتروشیمی و تجارت محصولات تولیدی آگاه هستند به راحتی می‌توانند تشخیص دهند متن نامه آقای زاکانی از سوی چه افرادی و جریانی نشئت می‌گیرد. شرکت بازرگانی پتروشیمی این حق را برای خود محفوظ می‌داند تا از این افراد که در محافل عمومی و خصوصی اتهامات دروغی را مطرح کرده‌اند، به دستگاه قضا شکایت برده و برای همیشه به تهمت‌هایی که در شبکه‌های مجازی و به خصوص معاند و ضد انقلاب منتشر شده است پایان دهد.

۵- آقای زاکانی در بخشی از نامه منتشره خود به موضوع بدهی شرکت بازرگانی پتروشیمی به شرکت هلدینگ خلیج‌فارس پرداخته و در این باره مدعی شده فساد رخ داده است. در این خصوص باید گفت اولاً ۴۵ درصد از سهام شرکت بازرگانی پتروشیمی متعلق به هلدینگ خلیج‌فارس می‌باشد و اعضای هیئت مدیره و مجامع عمومی مشترک با هم دارند و کلیه تصمیمات در ارکان شرکت اتخاذ گردیده و می‌گردد، ثانیاً اختلاف در مسائل مالی بعد از ۳۰ سال فعالیت تجاری فیمابین، یک بحث تجاری میان دو بنگاه اقتصادی است که هم در مراکز داوری و محاکم قضایی مطرح و پیگیری شده و هم طرفین در بخش عمده‌ای از آن به مصالحه رسیده‌اند، هرچند که کماکان طرفین ادعا‌هایی در این باره دارند. این اختلافات صرفاً تجاری بوده و اساساً ارتباطی به فساد و ارتشا ندارد که آقای زاکانی قصد دارند از این مقوله مصداقی برای فسادستیزی ارائه نمایند!

۶- ایشان بی‌محابا به مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی حمله کرده و از تبانی مدیران این شرکت با آقای طبری گفته‌اند ولی به این پرسش پاسخ نداده‌اند اگر چنین تبانی‌ای وجود داشت چرا زودتر آن را علنی نکرده و مستندات آن را منتشر نکرده‌اند؟ در روز‌هایی که شبکه‌های ضدانقلاب با القای فساد سیستماتیک در جمهوری اسلامی ایران، به گستره شایعات و دروغ‌ها می‌افزایند، بازی در پازل دشمن که قصد ناامید کردن جامعه را دارد، منطقی است؟ کدام مأمومی جلوتر از امام خود می‌ایستد؟ مگر مقام معظم رهبری بار‌ها بر این نکته تأکید نکرده‌اند که فساد سیستماتیک ابزار دشمن برای ناامید کردن است، پس چگونه است که آقای زاکانی صرفاً به ادعا‌هایی که از سوی جریانی خاص دنبال می‌شود، اینگونه به کارآفرینان داخلی و جهادگران عرصه پتروشیمی می‌تازند؟

۷- ایشان در بخشی از نامه خود، آقای جلیل سبحانی مدیرعامل شرکت اسپک را عامل تبانی می‌داند و از وی چهره‌ای ساخته‌اند که گویا ایشان سرنخ تمامی اتفاقات اخیر است، در شرایطی که سعی دارند خدمات ایشان و عملکرد شرکت اسپک (زیرمجموعه شرکت بازرگانی پتروشیمی) را نادیده بگیرند. امروزه به یاری خداوند و پیاده‌سازی طرح‌های استراتژیک در بخش پتروشیمی، کاتالیست‌های ده‌ها پالایشگاه و پتروشیمی توسط شرکت اسپک تأمین می‌شود که تماماً در داخل تولید می‌گردد. معاون رئیس‌جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و واحد‌های بازرسی وزارت نفت در گزارش‌های دقیق و پرشماری بر کیفیت و تولید داخلی بودن این کاتالیست‌ها صحه گذاشته‌اند که اسناد آن قابل ارائه است. این شرکت توانسته به انحصار دو شرکت امریکایی و فرانسوی در تولید کاتالیست‌ها پایان داده و با صرفه‌جویی یک میلیارد دلاری در سال، کشور را از واردات «گران» کاتالیست‌ها رها سازد. محض اطلاع آقای زاکانی لازم به توجه است، کاتالیست یک محصول بسیار استراتژیک در صنعت پالایش و پتروشیمی است، به‌طوری که اگر کاتالیست‌های شرکت اسپک وجود نداشت، امروز خبری از راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس نبود که هم‌اکنون روزانه ۴۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌نماید، ضمن آنکه از این توانمندی در صنعت خودروسازی و فولاد کشور نیز به زودی بهره‌مند خواهیم شد.

۸- بهتر بود آقای زاکانی مباحث مورد اشاره خود را در جلسات با مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی مطرح می‌نمودند تا روش به‌کارگیری شده ایشان موجبات آثار زیانبار فعلی نمی‌گردید. با رد تمامی مطالب منتشره از جانب آقای علیرضا زاکانی که فاقد مستندات است شرکت بازرگانی پتروشیمی حق اقدام قضایی را برای خود محفوظ می‌دارد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
آقای زاکانی شما را به شکایت کردن از خود دعوت کرده . طرح مواردی که برای خواننده هیچ کدامشان قابل راستی آزمایی نیست و ادعاهایی که ما پالایشگاه خلیج فارس را فلان و فلان بیشتر این را میرساند که صداقت ندارید
اگر واقعا راست میگویید شکایت و محکومش کنید و گر نه همه خطاکاران همینها را ردیف میکنند و بایستی منتظر عقوبت باشید
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار