بنا: بهترین‌ها انتخابم بودند
کد خبر: 966792
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043VQ
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵
واکنش سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی به حواشی ایجاد شده
اعلام اسامی تیم ملی کشتی فرنگی حواشی زیادی را به همراه داشته است. رقابت‌های جهانی کشتی از ۲۳ شهریورماه آغاز می‌شود و کشتی‌گیران کشورمان در قزاقستان علاوه بر دفاع از اعتبار خود در عرصه جهانی باید برای کسب سهمیه المپیک نیز با حریفان قدر دست‌وپنجه نرم کنند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: این در حالی است که انتخاب فرنگی‌کاران اعزامی به جهانی ۲۰۱۹ به چالش اصلی کادر فنی تبدیل شده است. پویا ناصرپور، علیرضا نجاتی، میثم دلخانی، حامد تاب، امین کاویانی‌نژاد، محمدعلی گرایی، سعید عبدولی، رامین طاهری، محمدهادی ساروی و امیر قاسمی‌منجزی نفراتی هستند که محمد بنا آن‌ها را برای حضور در مسابقات جهانی انتخاب کرده است. دلخوری، ترک اردو و خبر‌های ضدونقیض از جمله حواشی به وجود آمده پس از اعلام اسامی ملی‌پوشان بود.

انتخابی نداشتیم
آقای خاص کشتی برای مسابقات جهانی ترجیح داده شانس رفتن روی تشک را به ملی‌پوشان جوان بدهد، به همین خاطر روی اسم برخی از جمله علیاری و نوری خط کشیده است. محمد بنا در گفتگو با ورزش سه پاسخ همه ابهامات را داد: «از روز اولی که ما تیم را تحویل گرفتیم، برحسب تجربیات سال‌های گذشته و تفکراتی که داشتم، قرار بر این شد مسابقه انتخابی رودررو نداشته باشیم. اگر می‌خواستیم انتخابی برگزار کنیم، هر کشتی‌گیری که می‌باخت از اردو می‌رفت؛ مثل همین حالا که هر کسی فهمید در ترکیب نهایی تیم نیست، رفت!»

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ادعا‌های مطرح شده در خصوص بیرون کردن برخی کشتی‌گیران از تمرین را رد کرد: «یکسری از آن‌هایی که الان اردو را ترک کرده‌ا‌ند، ادعا کردند که به آن‌ها گفته شده بروید! ما به کسی نگفتیم برو و هیچ کشتی‌گیری را بیرون نکردیم. وظیفه آن‌ها بود که در اردو بمانند. چند ماه قبل دیدید نفرات به مسابقات آسیایی اعزام شدند، اما آن‌هایی هم که انتخاب نشده بودند، ایستادند و به نفرات اعزامی کمک کردند.» بنا نحوه انتخاب نفرات را اینطور توضیح داد: «بعد از بازگشت از آسیایی گفته بودم که همه یک شکل هستند و امکان دارد تغییرات زیادی نسبت به ترکیب آسیایی برای جهانی داشته باشیم. پس از چند اردو به مسابقات قزاقستان رسیدیم که یکسری گره‌ها را آنجا باز کردیم. جلوتر رفتیم و به مسابقات گرجستان رسیدیم. این رقابت‌ها برای من مسابقات نهایی بود. در واقع، چون انتخابی رودررو نداشتیم، گفتم تمام کسانی که از فیلتر‌های قبلی گذشتند به گرجستان می‌بریم و هر کسی شکل بهتری کشتی گرفت را به مسابقات جهانی می‌بریم.»

وی در ادامه دلایل خط زدن نفراتی، چون علیاری، نوری و گرایی را مصدومیت عنوان کرد: «چند روز مانده به اعزام گرجستان مهدی علیاری با یک MRI آمد که عضله بازویش ۳۰ درصد پارگی دارد. قبل از آن هم پایش درد می‌کرد. وقتی من MRI را دیدم، گفتم با این وضع نمی‌توانی اعزام شوی. دکتر ملک‌محمدی به من گفت سه ماه طول می‌کشد این عضله درمان شود. حسین نوری در تمرین مچ پایش ضرب خورد و سابقه قبلی هم داشت. وقتی نوری در فاصله یک ماه مانده به جهانی نامه آورده که ۱۰ روز باید پایش در آتل باشد، یعنی صدمه دیده است؛ وگرنه برای من اسم‌ها فرقی نمی‌کنند و می‌خواهم بهترین نفرات را ببرم. رضا گرایی هم یک ماه قبل در حین تمرین عضله شکمش له شد. او می‌گفت شما چه کار داری، من آمپول بی‌حسی می‌زنم و تمرین می‌کنم!»

بیان واقعیت
محمد بنا اولویت اصلی در انتخاب نفرات را میزان آمادگی آن‌ها خواند: «بار‌ها به ملی‌پوشان گفته‌ام شما برای من یکسان هستید، اما وقتی روی تشک می‌روید، من مسئولم به عنوان سرمربی تیم ملی درست تصمیم بگیرم. حالا شما بهترین قهرمان جهان هم که باشی، وقتی آماده نباشی نمی‌توانم تو را به مسابقات جهانی ببرم. اگر به مدال است، من امید نوروزی و حمید سوریان را هم به جهانی می‌برم!»

سرمربی فرنگی‌کاران امیدوار است ملی‌پوشان جوان در جهانی خوش بدرخشند: «نگرانی برای کسی است که شناختی نسبت به شاگردانش نداشته باشد. یک تیم جوان را انتخاب کردم. شاید خیلی از آن‌ها اولین‌بار به جهانی می‌روند، اما به آن‌ها ایمان دارم. این نفرات قطعاً در این شرایط بهترین تیم ما هستند. البته قرار نبود نفرات الان اعلام شوند، اما من نمی‌توانم به شاگردانم دروغ بگویم. آن‌ها پرسیدند که جریان ما چه می‌شود، من هم به آن‌ها واقعیت را گفتم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار