خانه‌دار شدن ۹۷۰ خانواده معلول به همت سپاه شهدای آذربایجان‌غربی
کد خبر: 962157
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042If
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۲
هر سال هزاران طرح محرومیت‌زدایی سپاه در استان‌ها اجرایی می‌شود و امسال هم قرار است سپاه شهدای آذربایجان‌غربی ساخت مسکن برای ۹۷۰ خانواده معلول را به کمک بهزیستی استان انجام دهد.
میترا شهبازی
سرویس ایران جوان آنلاین: هر سال هزاران طرح محرومیت‌زدایی سپاه در استان‌ها اجرایی می‌شود و امسال هم قرار است سپاه شهدای آذربایجان‌غربی ساخت مسکن برای ۹۷۰ خانواده معلول را به کمک بهزیستی استان انجام دهد. برگ زرین دیگری از اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه که سال گذشته هم هزار و ۵۰۰ طرح انجام شد. طرح‌هایی که علاوه بر ایجاد شرایط برابر برای زندگی در تمام نقاط کشور، کام مردم استان‌ها را هم شیرین می‌کند.

همین سال گذشته بود که سپاه شهدای استان آذربایجان‌غربی متعهد شد هزار و ۵۰۰ طرح محرومیت‌زدایی را در سراسر مناطق محروم این استان آغاز کند. طرح‌های زودبازده‌ای که خیلی زود مردم ثمره آن را می‌توانند ببینند و تأثیر مطلوبی بر زندگی مردم کم‌برخوردار دارد. فرمانده سپاه شهدا در این خصوص می‌گوید: «احداث خانه‌های ایتام، مساجد، مدارس و دیوار‌های ساحلی، اجرای طرح‌های آبرسانی، راه‌سازی و پل‌سازی از جمله این طرح‌هاست. طرح‌هایی که جلوه‌ای از خدمت‌گذاری صادقانه به مردم است. سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری با اشاره به اینکه این طرح‌ها در مناطق محروم و جدار مرزی آذربایجان‌غربی اجرا می‌شوند، اضافه می‌کند: «در مجموع برای اجرای این طرح‌ها ۷۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.» استاندار آذربایجان‌غربی نیز با اشاره به اقدامات سپاه استان در راستای محرومیت‌زدایی بیان می‌کند: «رفع محرومیت از اهداف انقلاب اسلامی است و دشمنان موانع بسیاری بر سر راه انقلاب اسلامی ایجاد کرده‌اند تا آن را از رسیدن به اهدافش بازدارند، اما همواره ناکام مانده‌اند.» محمدمهدی شهریاری ادامه می‌دهد: «دشمنان همواره از گسترش برنامه‌های جمهوری اسلامی در منطقه هراس دارند و پیشبرد همین برنامه‌ها نشان از موفقیت کشور در عرصه بین‌المللی دارد.» وی با اشاره به اینکه دشمنان شناختی از مردم ایران ندارند و سرمایه‌گذاری‌‎های هنگفت آنان برای دشمنی در ایران کار به جایی نخواهد برد، می‌گوید: «دولت در این مسیر محرومیت‌زدایی که سپاه آغاز کرده است، همواره در کنار جهادگران سپاه قرار دارد و در تأمین اعتبارات طرح‌های عمرانی زودبازده و محرومیت‌زدایی مشارکت می‌کند.»

کمک سپاه به بهزیستی آذربایجان‌غربی

یکی از این طرح‌ها که می‌تواند کمک بزرگی به قشرخاصی از استان کند، بحث تأمین مسکن خانواده‌های معلول است. کاری که به تازگی سپاه استان به همراه سازمان بهزیستی عملیات ساخت آن را متعهد شده است. در این راستا مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی تأکید می‌کند: «با همکاری سپاه شهدا استان و این اداره کل به‌زودی ۹۷۰ نفر از خانواده معلولان استان صاحب‌خانه می‌شوند.» سعید فریور با اشاره به هفته بزرگداشت بهزیستی اضافه می‌کند: «در این هفته کلنگ‌زنی ساخت مسکن برای ۹۷۰ خانواده معلول استان با کمک سپاه شهدا آذربایجان‌غربی به صورت نمادین در روستای آیدنلو انجام می‌شود.» وی ادامه می‌دهد: «به همین مناسبت در چند روز اخیر ۱۸۶ واحد مسکن مددجویی اداره بهزیستی در شهر‌های مختلف آذربایجان‌غربی افتتاح‌شده و در اختیار خانواده‌های مددجویان قرار گرفته است.» گفتنی است که آذربایجان‌غربی ۸۰ هزار و ۱۵۶ خانوار مددجو با تعداد کل ۳۴۸ هزار و ۲۱۵ نفر تحت پوشش اداره بهزیستی استان دارد. مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تعداد مستمری‌بگیران از محل هدفمندی یارانه‌ها در این استان ۲۳ هزار و ۵۴۲ نفر است و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی هم ۵ هزار و ۴۱۴ خانوار هستند، اضافه می‌کند: «به این تعداد ۱۱ هزار و ۵۴۲ نفر خانوار مستمری‌بگیر توان‌بخشی نیز افزوده می‌شود.» فریور ادامه می‌دهد: «در آذربایجان‌غربی ۶۴ مرکز توانبخشی، ۷۲۷ مهدکودک ۲۰ مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و خیابانی ۱۸ مرکز سرای سالمندان، ۱۶ مرکز بیماران روانی مزمن و ۱۶ مرکز حرفه‌آموزی تحت پوشش بهزیستی فعالیت دارد.» با توجه به این جامعه آماری که تعداد کمی را هم در بر نمی‌گیرد، در این هفته بهزیستی سپاه شهدا آذربایجان‌غربی همکاری و همراهی با مسئولان اداره بهزیستی را انتخاب کرده تا همچون اقدامات گذشته مشکلات مردم را برطرف کنند. اقداماتی که همچون برگ زرین دیگری در پرونده پربار سپاه استان ثبت می‌شود و لبخند خوشحالی را تقدیم مردم به‌خصوص مناطق محروم می‌کند. کاری که همواره فقط از عهده گروه‌های جهادی بسیج و سپاه برمی‌آید. این هم در حالی است که محرومیت‌زدایی جزو وظایف سپاه قرار نگرفته و این اقدامات مردم دوستانه تنها در راه خدا و در راستای رفع محرومیت‌ها انجام می‌گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار