سیما با مهارت‌آموزی درپی ارتقای توانایی در کنار دانایی است
کد خبر: 961891
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042EN
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۴
مدیر شبکه آموزش سیما در پاسخ به «جوان»:
شبکه آموزش سیما با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، برنامه بلندمدتی را برای ترویج مهارت‌آموزی آغاز می‌کند.
محمدصادق عابدینی
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: مسعود احمدی‌افزادی مدیر شبکه آموزش در مراسم عقد تفاهمنامه با وزارت تعاون، در پاسخ به سؤال «جوان» درباره رویکرد مهارت‌محور این شبکه، با تأکید بر اینکه تلویزیون به دنبال مهارت‌آموزی و ایجاد توانایی است، گفت: طرح مهارت‌آموزی از تابستان شروع می‌شود و یک فرآیند بلندمدت است و با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و نظرسنجی‌های صداوسیما میزان موفقیت آن محاسبه می‌شود. احمدی‌افزادی در ابتدای جلسه درباره این تفاهمنامه مشترک که دیروز امضا شد، بیان کرد: در دوره جدید، شبکه آموزش از شبکه آموزش‌محور صرف به شبکه‌ای مهارتی تغییر رویکرد داده است. این رویکرد که مثلاً به چه مهارت‌هایی باید بپردازیم و چه مهارت‌هایی را باید کسب کنیم، دغدغه امروز ماست.
وی اضافه کرد: رسانه ملی و به طور خاص شبکه آموزش از شعار آموزشی به شعار «مردم، آموزش و مهارت» حرکت کرده است تا بدانیم چگونه دانایی به توانایی و خواستن به توانستن تبدیل می‌شود. احمدی‌افزادی تصریح کرد: رسانه ملی با این منظور که بتواند تاثیرگذاری قوی‌تری داشته باشد، ستاد راهبردی برنامه‌های مهارت‌آموزی را تاسیس کرده است. شبکه یک، دو، کودک و امید به عنوان همراه این شبکه هستند و سایر شبکه‌ها هم در این زمینه فعالیت دارند.
وی با اشاره به برنامه‌های مورد نظر با این رویکرد تصریح کرد: ما بیش از ۳۵عنوان برنامه در نظر گرفتیم. این ۳۵برنامه که پخش آن‌ها از ابتدای تابستان آغاز شده است بیش از ۷هزار دقیقه خواهد بود. ما جلسات متعددی با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گذاشتیم تا برنامه مشترکی برای مخاطب تعریف کنیم. در ادامه سلیمان پاک‌سرشت رئیس سازمان فنی حرفه‌ای کشور و معاون وزیر تعاون نیز در سخنانی عنوان کرد: از رسانه ملی ممنون که به حوزه مهارت‌آموزی توجه کرده است و فکر می‌کنم دیگر بهانه‌ای برای نپیوستن به این جریان ملی وجود ندارد. وی افزود: این ورود صداوسیما در موضوع مهارت‌آموزی فرصت مبارکی است. مهارت‌آموزی حوزه مغفولی در کشور ما بوده است و تاکنون توجه کافی به این حوزه نکرده‌ایم.
مدیر شبکه آموزش با اشاره به المپیاد جهانی مهارت در کازان روسیه بیان کرد: ما امروز فقط در بحث ورزش مانده‌ایم، اما المپیاد جهانی مهارت کازان که در روسیه برگزار می‌شود دروازه‌ای برای ورود به مهارت‌هاست که قرار است در شبکه به این المپیاد بپردازیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار