وقتی شهرداری میلیاردها تومان بدهی دارد، نمی شود هبه کرد
کد خبر: 961781
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Cb
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
واکنش قلی زاده به هبه میلیاردی شهرداری به اتاق بازرگانی
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: وقتی شهرداری میلیاردها تومان به مردم، بانک ها، بیمه و دارایی بدهکار است و از این بابت شهروندان طلبکار، روز به روز خسارت متحمل می شوند، از اموال شهرداری نمی شود هبه کرد.

فرج محمد قلیزاده  با اشاره به خبر و طرح کمک مالی شهرداری به اتاق بازرگانی، اظهار داشت: وقتی شهرداری میلیاردها تومان به مردم، بانک ها، بیمه و دارایی بدهکار است و از این بابت شهروندان طلبکار، روز به روز خسارت متحمل می شوند و سالانه از بابت تاخیر در پرداخت بدهی ها به بانک ها، بیمه و دارایی،  میلیاردها تومان جریمه به بدهی های شهرداری اضافه می شود، از اموال شهرداری نمی شود هبه کرد.

وی افزود: نباید اجازه داد تحت پوشش عناوین مقدس  یا  به نام قشرهای مورد احترام مردم رانت خواران اموال عمومی را غارت کنند.  

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: اگر به هر دلیلی قرار باشد، هبه داده شود، قبل از هر اقدامی باید "معیار" تعیین گردد و سپس برای آن مکانیزم یا سیستم تعریف شده تا ضمن جلوگیری از اعمال سلیقه، از دلالی و رانت خواری نیز ممانعت شود. 

محمدقلیزاده اضافه کرد: باید همه اقدامات از قبیل صدور دستورات، تنظیم لایحه، دریافت کنندگان هبه، آرای اعضاى شورا، با شفافیت کامل و در انظار عمومى انجام شود.

وی تاکید کرد: به کرات این پیشنهاد ها مطرح شده اما خیلی ها علاقه ای برای تعیین معیار، تعریف سیستم و ایجاد شفافیت ندارند. 

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: تنها امید خود مردم هستند؛ لذا بایداز طریق مردم به ویژه نخبگان، نظارت جدی و واقعی صورت گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار