استاندارد: باید از موازی‌کاری جلوگیری کنیم
کد خبر: 958841
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041RB
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۸
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به لزوم هم‌افزایی میان دستگاه‌های مختلف و جلوگیری از موازی‌کاری گفت که باید یک استراتژی واحد بین دستگاه‌های مختلفی که در حوزه ایمنی غذا فعال هستند، در نظر گرفته شود.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: روز گذشته همایش ایمنی مواد غذایی با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مسئولین در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد.
نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به تحولات جمعیتی و مهاجرت‌هایی که در جهان رخ داده، گفت: این تغییرات باعث شده نگرانی‌هایی درباره آلودگی محیط زیست و ناکافی بودن غذا ایجاد شود و صاحبان فکر و اندیشه را به برنامه‌ریزی برای کنترل این موضوع سوق داده است.
وی با اشاره به تنوع مواد غذایی در ایران، اظهار کرد: این تنوع نشان می‌دهد ایران نقش مهمی در توزیع، عرضه و نظارت بر مواد غذایی سالم در بازار‌های بین‌المللی دارد که این تأثیر باید از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل شود.
رئیس سازمان ملی استاندارد یکی از مهم‌ترین اقدامات این سازمان در سال‌های گذشته را رهبری این سازمان در کمیته خاور نزدیک استاندارد‌های بین‌المللی غذایی (کودکس) عنوان کرد و گفت: ایران در چهار سال گذشته در این سمت بوده که نشان‌دهنده تأثیر‌گذاری ما در حوزه استاندارد است.
به گفته وی، موضوع اصالت مواد غذایی نیز پیشنهادی است که ایران در این کمیته مطرح و با موافقت افراد تصویب شده و ایران مسئولیت‌هایی را در این باره به عهده گرفته و این موضوع در کمیته خاور نزدیک در حال پیگیری است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار