«دی‌جی» در دانشگاه!
کد خبر: 956661
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040s1
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۷
دومینوی پخش فیلم‌های موسیقی به دانشگاه آزاد رسید
قرار بود در جشنواره ورزشی از دانشجویانی که افتخارات ورزشی دانشگاه آزاد هستند، تقدیر و تشکر به عمل آید، اما آنچه در این برنامه رخ داد کاملاً متفاوت از فضای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و روحیات پهلوانی برای ورزشکاران دانشگاه بود و نشان از سخیف کردن افتخارات و شخصیت دانشجویان دانشگاه داشت.
ابراهیم مشیریان
سرويس دانشگاه جوان آنلاين: اختتامیه چهاردهمین جشنواره ورزشی درون دانشگاهی علوم تحقیقات، به همت معاونت فرهنگی این دانشگاه با حواشی خاصی برگزار شد. هرچند به گفته معاون فرهنگی دانشگاه آزاد برنامه‌ای که در دانشگاه علوم تحقیقات برگزار شد، بدون هماهنگی و به دلیل نبود معاونت فرهنگی برگزار شده است.

قرار بود در جشنواره ورزشی از دانشجویانی که افتخارات ورزشی دانشگاه آزاد هستند، تقدیر و تشکر به عمل آید، اما آنچه در این برنامه رخ داد کاملاً متفاوت از فضای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و روحیات پهلوانی برای ورزشکاران دانشگاه بود و نشان از سخیف کردن افتخارات و شخصیت دانشجویان دانشگاه داشت.
ماجرا از این قرار بود که یکی از کمدین‌های دست چندم به نام دی جی گوران به این برنامه دعوت شد و فضای برنامه را علاوه بر لود‌گی و استهزا، به عدم رعایت شئونات نیز کشانید.

از عدم رعایت ایمنی تا رعایت فرهنگی
تمام اتفاقات رخ داده در این برنامه فرهنگی دانشجویی، اعم از حرکات موزون و نامربوط، شوخی‌های خارج از عرف و نامناسب برای فضای دانشگاه، عملکرد معاونت فرهنگی دانشگاه که بانی برگزاری این برنامه بوده است را به طور کامل زیر سؤال می‌برد که چرا و چگونه توانستند به یک شومن که به دی جی گوران معروف است میدان اجرا در فضای فرهنگی دانشگاه آزاد را دهند؟!

نکته جالب توجه اینجاست که حضور این شومن پیش از این در هیچ دانشگاهی اتفاق نیفتاده بود و دانشگاه علوم تحقیقات که قبل‌تر از این در بحث رعایت نکردن ایمنی جان دانشجویان کاهلی کرده و پیشتاز رعایت نکردن ایمنی و اهمیت ندادن به جان دانشجویان بود، این بار عَلَم لود‌گی و رقص و آواز را در برنامه رسمی دانشگاه و اهمیت ندادن به فضای فرهنگی اسلامی دانشگاه را آن هم در ماه رمضان بالا برد.

با متخلفان برخورد می‌شود
البته پس از انتقاد تشکل‌های دانشجویی بلافاصله معاون فرهنگی دانشگاه آزاد تصریح کرد: «قطعاً این مورد پیگیری خواهد شد و اقدام قانونی نیز خواهیم داشت. دانشگاه علوم تحقیقات، معاونت فرهنگی ندارد و باید رئیس این دانشگاه تلاش کند زودتر معاونت فرهنگی دانشجویی را انتخاب کند که کار از این حالت خارج شود. از طرفی هم این تخلف به صورت قانونی بررسی می‌شود و با افرادی که به این موارد بی‌توجهی کردند برخورد خواهد شد.»

پخش فیلم‌های مختلف در فضای دانشگاه‌ها آن هم در یکی دو هفته اخیر نشان از یک دومینوی ادامه‌دار مرگ فرهنگ در فضای علمی کشور دارد. این دومینو از پخش فیلم دانش‌آموزان در مدرسه دخترانه آغاز و با رقص در مراسم‌های مختلف دانشجویی استان‌های مختلف ادامه پیدا کرد. امید است این اتفاق دانشگاه علوم تحقیقات آخرین قطعه از دومینوی تخریب فرهنگی فضای علمی- آموزشی باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی