شرح جزئیات بدهی‌های فدراسیون کشتی توسط سرپرست پیشین
کد خبر: 956534
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040py
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
سرپرست پیشین فدراسیون کشتی در خصوص مبالغ بدهی‌های این فدراسیون شفاف سازی کرد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: حمید بنی تمیم سرپرست پیشین فدراسیون کشتی درباره بدهی‌های فدراسیون اظهار داشت: ۱۱۸ هزار فرانک از ۲۷۰ هزار فرانک بدهی فدراسیون کشتی ایران به اتحادیه جهانی کشتی، مربوط به آینده (آذرماه ۹۸) است که مطابق ضوابط اتحادیه، پس از پذیرش میزبانی در لیست مطالباتش از کشور میزبان (ایران) قرار می‌گیرد یعنی مربوط به میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۹ میلادی است، که قرار است آذرماه سال ۹۸ در ایران برگزار شود. در صورتی که شرایط اقتصادی کشتی اجازه ندهد، رئیس فدراسیون آتی می‌تواند از این میزبانی انصراف داد و ۱۱۸ هزار فرانک از بدهی هایش کم خواهد شد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر چیزی حدود ۵۰ هزار فرانک آن نیز مربوط به چهار مورد دوپینگ کشتی گیران در شش سال گذشته است، که طبق عرف و ضوابط حقوقی، این مبلغ باید توسط فرد خاطی پرداخت گردد. این مبلغ، هشتاد هزار فرانک بوده است که بدلیل عملکرد مناسب فدراسیون در انجام تست‌های سلامت و برنامه‌های مبارزه با دوپینگ، سی هزار فرانک آن تخفیف داده شده است.

بنی تمیم تصریح کرد: به این ترتیب تا اینجا بدهی فدراسیون کشتی به اتحادیه، ۱۰۲ هزار فرانک است که از این مبلغ، پنجاه و هفت هزار فرانک آن مربوط به لایسنس کشتی گیران، مربیان و داوران در سال ۲۰۱۹ (از بهمن ماه ۹۷ به بعد) است، که ده هزار تای ان در آسیایی اخیر پرداخت شد، یعنی چهل و هفت هزار باقی باقی ماند. حدود چهل و پنج هزار فرانک نیز مربوط به دوره مدیریتی پیش از بهمن ماه ۹۷ بوده است یعنی حدود ۶۵۰ میلیون تومان. با توجه به شرایط اقتصادی کشور و وضعیت ارز، در دوران سرپرستی، امکان پرداخت هزینه‌های لایسنس ۲۰۱۹ که ذکر گردید، فراهم نشد که البته وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید در این زمینه رئیس فدراسیون آتی را کمک کنند. شاید هم سرپرست فعلی بتواند از موقعیت خود در مجلس استفاده کرده و یک اقدام مثبت هم برای کشتی انجام دهد.

بنی تمیم در پایان گفت: در این میان تنها مبلغ بدهی معوق مربوط به دوران مدیریتی فدراسیون قبل، در چندین سال گذشته، مبلغ ۴۵ هزار فرانک است که آن زمان فدراسیون بدلیل مسایل تحریم و عدم امکان مبادله پول و از سوی دیگر مشکلات مالی نتوانست پرداخت کند. در ضمن فدراسیون در تمامی سمینار‌های ماهانه و یا دو ماه یکبار خود، گزارش عملکرد مالی و بودجه‌ای خود را ارائه کرده، که روسای محترم هیئت کشتی استان‌ها و بازرس فدراسیون که در سمینار‌ها حضور داشته‌اند کاملاً به ریز، در جریان عملیاتی مالی فدراسیون بوده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار