اين جنگى نيست كه ما برنده آن باشيم
کد خبر: 956198
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040kY
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
تغييرات اقليمي نیاز به کنترل و اقدام سریع دارد
باید از این پس به جای کلمه «تغییرات اقلیمی» از عبارت «بحران اقلیمی یا شکست اقلیمی» وبه جای «گرمایش جهانی» از «داغ شدن جهانی» استفاده کنیم. این کلمات بهتر و دقیق‌تر وضعیت کنونی را شرح میدهند.
عليرضا سزاوار
سرويس جامعه جوان آنلاين: سازمان ملل، شبکه مستند سازی نشنال جئوگرافی و رسانه‌هایی که جدی و علمی گزارش‌های حوزه تغیییرات اقلیم را پوشش میدهند در پی ان هستند که واژه‌های مورد استفاده خود را دقیقتر انتخاب کنند.

ما وقتی از کلمه تغییرات اقلیمی استفاده می‌کنیم گویا یک وضعیت نرم و ملایم را شرح می‌دهیم و بخوبی نشان نمیدهد که در مورد یک بحران انسانی گزارش میدهیم. دانشمندان و پژوهشگران سازمان‌های جهانی محیط زیست معتقدند که گزارشات منتشر شده در ماه‌های اخیر که شرح کاملی از وضعیت حیات وحش، زندگی آبزیان و وضعیت پوشش گیاهی و لایه‌های نازک شده یخ در قطب شمال را توصیف میکرد بخوبی روشنگر این است که وضعیت چقدر بحرانی است و نیاز به کنترل و اقدام سریع دارد.

گزارش منتشر شده در ماه اکتبر، به روشنی اعلام داشت که انتشار گاز‌های کربنی تا سال ۲۰۳۰ باید به نصف کاهش یابد در غیر اینصورت صد‌ها میلیون نفر ازبخاطر خطرات خشکسالی، سیل، گرمای شدید و فقر مجبور به مهاجرت خواهند شد.

استفاده از یک زبان قوی و مناسب میتواند در حساس کردن شهروندان زمین به حقیقت پیش رو موثر باشد.

در این مقاله روزنامه گاردین در توضیح تغییر سیاست هایش در انتشار اخبار بیشتر و دقیق‌تر علمی در مورد وضعیت بحرانی تغییرات اقلیمی جهان به توییتی از دبیرکل سازمان ملل هم اشاره می‌کند تا جدیت ماجرا را نشان دهد.

آنتونیو گوتِرِش با اشاره به جدیت تغییراقلیم در سال‌های آینده نوشته: «من بعنوان دبیرکل سازمان ملل وظایف زیادى دارم. اما بعنوان پدربزرگ وظیفه اصلی من مبارزه علیه تغییر اقلیم است. این جنگى نیست که ما برنده آن باشیم. ما نیاز به برنامه‌های قوى داریم که در برابر این مشکل براى نجات کره زمین و آینده فرزندانمان مبارزه کنند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار