ساخت کیت تشخیص آتروفی عضلانی نخاعی توسط متخصصان ایرانی
کد خبر: 955945
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040gT
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
مدیرعامل یک شرکت زیست‌فناور گفت: کیت تشخیص بیماری‌های هانتینگتون، دیستروفی عضلانی نیوتونیک، آتروفی عضلانی نخاعی و نیز کیت تعیین اصالت اسب تولید شد، آتروفی عضلانی نخاعی یکی از شایع‌ترین موارد میان خانواده‌ها در سراسر جهان است.
سرویس دانش و دانشگاه جوان آنلاین: سیروس زینلی در توضیح تازه‌ترین تولیدات شرکت زیست‌فناوری کوثر اظهار کرد: موفق شدیم کیت تشخیص بیماری هانتینگتون را تولید کنیم.

مدیرعامل شرکت زیست فناوری کوثر گفت: بیماری هانتینگتون مربوط به حرکات غیرارادی دست و پا و عدم کنترل حرکات است و فردی که به این بیماری مبتلاست سال‌های سختی را سپری می‌کند و در نهایت فوت می‌کند. اکنون با تولید این کیت گام مهمی در جهت تشخیص این بیماری برداشته می‌شود.

زینلی همچنین از تولید کیت تشخیص بیماری دیستروفی عضلانی نیوتونیک به دست متخصصان توانمند داخلی خبر داد و افزود: نیوتونیک یک دیستروفی عضلانی است که در اثر ازدواج‌های فامیلی به نوزاد متولد شده و تشخیص آن بسیار سخت و پر هزینه است که با تولید این کیت، تشخیص این بیماری با قیمت مناسبی میسر می‌شود.

مدیرعامل شرکت زیست‌فناوری کوثر از تولید کیت دیگری برای تشخیص بیماری آتروفی عضلانی نخاعی "SMA" خبر داد و گفت: این بیماری، یکی از شایع‌ترین موارد میان خانواده‌ها در سراسر جهان است که بیماری کشنده‌ای در اغلب موارد محسوب می‌شود.

وی افزود: اکنون در برخی کشور‌ها مانند آمریکا غربالگری نوزادان برای تشخیص این بیماری آغاز شده‌است، اما با تولید کیت تشخیصی در ایران، می‌توان غربالگری را حتی قبل از تولد نوزاد و حتی پیش از ازدواج والدین انجام داد. این می‌توان جایگزین کیت "MLPA" شود.

مدیرعامل شرکت زیست‌فناوری کوثر با اشاره به تولید کیت تعیین اصالت یا هویت اسب، تصریح کرد: هم اکنون طی قراردادی با فدراسیون اسبدوانی از این کیت برای تعیین اصالت و هویت اسب‌ها استفاده می‌شود.

زینلی خاطرنشان کرد: تا پیش از این، از کیت شرکت ترمو فیشر آمریکا برای تعیین هویت اسب‌ها استفاده می‌شود، حتی کشور ما برای این منظور مجبور بود نمونه‌ها را به خارج ارسال کند، اما نمونه داخلی نه تنها قابلیت‌های نمونه خارجی را داراست، بلکه قابلیت‌های بیشتری هم دارد و بسیار مقرون به صرفه‌تر است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی