رقم بسته ۵۰ هزار تومان کم شد!
کد خبر: 950941
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zNl
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
تداوم پرداخت بسته حمایت غذایی از سوی دولت
با تصویب هیئت وزیران، پرداخت بسته کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه در سال ۹۸ توسط دولت تداوم می‌یابد...
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: با تصویب هیئت وزیران، پرداخت بسته کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه در سال ۹۸ توسط دولت تداوم می‌یابد ولی رقم این بسته برای گروه‌های مختلف در مقایسه با سال گذشته، ۵۰ هزار تومان کاهش یافت.

به گزارش فارس، با تصویب هیئت وزیران در جلسه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه در سال جدید نیز بسته حمایت غذایی به کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری و کارکنان قراردادی شناسه دار دستگاه‌های اجرایی، بازنشستگان و خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت می‌شود. در مصوبه جدید دولت بسته حمایت غذایی که در تاریخ ۲۱ فروردین ماه ابلاغ شده، نسبت به مصوبه قبلی دولت برای افراد و خانوار‌ها ۵۰ هزار تومان در گروه‌های مختلف کاهش یافته است.

سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز است برای پرداخت کمک جبرانی به میزان ۲ میلیون ریال به افراد زیر اقدام نماید:
کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری و کارکنان قراردادی شناسه‌دار دستگاه‌های اجرایی که از محل منابع بودجه عمومی، حقوق دریافت می‌کنند و جمع مبلغ مندرج در آخرین حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی، پیمانی و همچنین مبلغ ماهانه قرارداد منعقده برای کارکنان قراردادی شناسه‌دار، کمتر از ۳۰ میلیون ریال است از طریق حساب‌های بانکی متصل به حقوق و مزایای کارکنان مشمول.
بازنشستگان صندوق‌های بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح (لشکری)، صندوق بازنشستگی فولاد و سایر صندوق‌های بازنشستگی مشابه که بخشی از مستمری مشمولان آن‌ها از محل منابع بودجه عمومی تأمین می‌شود و مجموع آخرین حکم حقوقی (مستمری) در سال ۱۳۹۷ هر یک از آن‌ها کمتر از ۳۰ میلیون ریال است، از طریق حساب‌های بانکی متصل به حقوق (مستمری) آنها.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور برای حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد به شرح زیر اقدام نماید:
الف- خانوار‌های تحت پوشش و پشت نوبتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور از طریق حساب‌های بانکی متصل به یارانه‌های نقدی.
ب- خانوار‌های تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق حساب متصل به مستمری سرپرست خانوار.
پ- خانوار‌های با درآمد ماهانه کمتر از ۳۰ میلیون ریال از جمله گروه‌های کارگران ساختمانی، قالی‌بافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش فرمایان، رانندگان بین شهری و درون‌شهری، زنبورداران، کارگران باربر، شاغلین کسب و کار‌های خانگی، کارگران کارگاه‌های متفرقه، عشایر و روستاییان، دریافت کنندگان بیمه بیکاری و سایر گروه‌های مشمول بیمه شده تأمین اجتماعی که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌شوند.
ت- سایر خانوار‌های کم‌درآمد با درآمد ماهانه کمتر از ۳۰ میلیون ریال درخواست آن‌ها پس از بررسی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور پذیرفته می‌شود. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجتماعی موظف است با استفاده از اطلاعات در اختیار از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، به درخواست کتبی اشخاص موضوع این بند، پس از اجازه آن‌ها به دسترسی وزارتخانه مذکور، به حساب‌های بانکی مربوط رسیدگی کند.
 
رقم بسته ۵۰ هزار تومان کم شد!
نوبخت: بسته حمایتی دوم در انتظار تأمین اعتبار

محمدباقر نوبخت در گفت‌وگو با مهر در خصوص سرانجام تعیین تکلیف بسته حمایتی مرحله دوم گفت: قبلاً هر چه از مابه‌التفاوت ارز پتروشیمی‌ها که برای تهیه بسته حمایتی پیش‌بینی کرده بودیم و به دست آوردیم، در قالب بسته حمایتی توزیع کردیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: به محض اینکه مابه‌التفاوت پیش‌بینی شده تأمین و تکمیل شود، بسته‌ها توزیع خواهند شد.
وی در رابطه با اینکه نحوه توزیع این بسته به چه صورتی خواهد بود، گفت: به همان سبک قبلی (بسته حمایتی اول) عمل خواهیم کرد.
در این میان آنچه اهمیت دارد این است که متولیان امر باید در رابطه با توزیع بسته حمایتی مرحله اول و نحوه توزیع مرحله دوم، منابعی که در این رابطه هزینه شد و البته خواهد شد و همچنین گروه‌ها و بخش‌هایی که از آن بهره برده‌اند، گزارشی ارائه کنند تا اذهان عمومی در جریان جزئیات آن قرار گیرند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار