تغییر در وضعیت جامعه جوان مستلزم شناخت ظرفیت‌ها و استعداد‌های جوان است
کد خبر: 947641
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yWX
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان:
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان هرگونه تغییر در وضعیت جوانان را مستلزم شناخت از ظرفیت‌های پیدا و پنهان این بخش مولد و باانگیزه در جامعه ارزیابی کرد.

حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان سمنان اظهار کرد: برای تغییر در وضعیت عمومی جوانان لازم است تا به شکل عام فرصت‌ها، تهدیدات و نقاط قوت و نقاط ضعف این حوزه را شناسایی کنیم.

وی ضمن برحذر داشتن دستگاه‌های اجرایی از جزیره‌ای عمل کردن در حوزه جوانان خاطرنشان کرد: اینکه هر دستگاهی به شکل منفرد اقداماتی را انجام می‌دهد، پسندیده نبوده و راه به جایی نمی‌برد از همین رو ستاد ساماندهی جوانان باید با ایجاد هماهنگی بین بخشی به هم‌افزایی در این حوزه کمک کند.

معاون استاندار سمنان بر ضرورت برنامه‌محوری در این بخش تاکید و تصریح کرد: نیازمند شناسایی وضع موجود و ترسیم وضع مطلوب و ایجاد نقشه راه و برنامه برای گذار از وضعیت موجود هستیم.‌ ضمن اینکه بعد از تفاهم بر سر برنامه، نظارت و اخذ بازخورد بر روند اجرا و همچنین تحلیل و اصلاح در یک فرآیند یکساله به انجام خواهد رسید.

خجسته‌پور با اذعان به اینکه باید کلیه دستگاه‌های مرتبط باید در تدوین برنامه‌های حوزه جوانان دیده شوند ادامه داد: باید برای همه دستگاه‌های مسوول و عضو ستاد تکلیف مشخص گردد، ضمن اینکه علاوه بر دستگاه‌های استانی فرمانداران نیز باید نسبت به تهیه و اجرای برش شهرستانی برنامه‌ها، نظارت و پیگیری لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: در بازه زمانی یک‌ساله باید بررسی شود که چه میزان از برنامه‌ها و هدفگذاری‌ها محقق یافته‌اند و اگر انحراف و عقب‌ماندگی اتفاق افتاده، علل و چرایی آن را احصاء و اصلاح کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان همچنین درجلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه دبیرخانه شورای آموزش و پرورش بایددر اداره کل آموزش و پرورش مستقر شود، گفت: آموزش و پرورش استان باید بر نحوه اجرای برنامه‌های نکوداشت مقام معلم نظارت جدی کرده و مقدمات برنامه‌هایی در شأن و منزلت مقام معلم را فراهم کند.

وی با اشاره به ضرورت شناسایی بی‌سوادان این استان گفت: پوشش سواد آموزشی و شناسایی افراد بیسواد یک‌کار جهادی محسوب می‌شود .

خجسته‌پور بر ملاک عمل قرار دادن سرشماری سازمان مدیریت و برنامه ریزی در احصاء آمار بی‌سوادن استان تاکید و تصریح کرد: نهادهایی همچون بهزیستی ، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیادهای خیریه و... می‌توانند در شناسایی و معرفی بیسوادان به آموزش و پرورش نقش مهمی ایفا کنند.

وی ادامه داد: باید زندانیان و کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی که از نعمت سواد محرومند، شناسایی شده و برنامه ریزی لازم برای پوشش سواد آموزی این افراد صورت گیرد

برچسب ها: تغییر ، وضعیت ، جوان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی