۴۲۰۰۰ خانوار مددجو در آذربایجان غربی خودکفا شدند
کد خبر: 945457
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003xxJ
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی:
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی از افزایش ۵۰ درصدی مددجویان کمیته امداد در سالجاری خبرداد.

عزیز سهندی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه امسال شاهد افزایش ۵۰ درصدی خانوار زیر پوشش کمیته امداد هستیم اظهار کرد: در ابتدای سالجاری ۱۲۵ هزار خانوار استان تحت پوشش بودند که این تعداد به ۱۸۵ هزار خانوار افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه، ۶۵ هزار فرصت شغلی با ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات واگذار شده است افزود:  ۴۲ هزار خانوار خودکفا شده و از زیر چتر حمایتی کمیته امداد استان خارج شدند.

وی ادامه داد: تا پایان امسال یک هزار و ۴۰۰ خانوار به خودکفایی خواهند رسید.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی بااشاره به کمک هزینه های تحصیلی  افراد تحت پوشش کمیته امداد استان افزود: ۱۷۰۰ دانشجو و طلبه تحت حمایت کمیته امداد استان هستند که ۲ میلیارد تومان در بحث آموزشی و فرهنگی آنها هزینه شده است.

سهندی گفت:امسال ۳۴ درصد مشارکت مردمی افزایش داشت که در این راستا  ۸۴ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی  از طریق خیرین استان کمک شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی از رشد ۵۷ درصدی زکات  جمع آوری شده در استان خبرداد و یادآور شد: امسال ۳۳ میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار یتیم در استان زیر پوشش کمیته امداد قراردارند خاطر نشان‌کرد: 16 میلیارد تومان طی سال جاری برای ایتام و محسنین استان کمک شده که شاهد رشد ۲۰ درصدی کمک ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه حمایت کمیته امداد بجز در خصوص زنان سرپرست خانوار و سالمندان که امکان خودکفایی ندارند موقتی است ادامه داد: 42 هزار سالمند  که ۲۲ درصد سالمندان استان را شامل می شودتحت پوشش کمیته امداد هستند.

سهندی با اشاره به اینکه سیاست کمیته امداد تعامل با مراکز و موسسه های خیریه است نه تقابل بیان کرد: از ۲۴۳ موسسه نیکوکاری و خیری،۵۰ موسسه با کمیته امداد مکررا در ارتباط و تعامل هستند.

 

انتهای پیام

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار