انقلاب اسلامی با قدرت و صلابت در جهان حضور فعال دارد
کد خبر: 944527
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003xiJ
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
حشمت الله قنبری همدانی
استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام با تاکید بر اینکه اکنون انقلاب اسلامی با قدرت و صلابت در جهان حضور فعال دارد، افزود: آن‌هایی که می‌گویند کشور با بحران مواجه است، هنوز بحران حقیقی را تجربه نکرده‌اند.

حشمت الله قنبری همدانی در مراسم گرامیداشت سالروز تاریخی ورود امام خمینی(ره) به کشور که با حضور جمعی از مسئولین و عموم مردم در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی از جنس اعجاز بود و در یکی از پیچیده‌ترین دوران‌های تاریخی رقم خورد.
وی با اشاره به  اینکه جابه جایی دولت‌ها و قدرت‌ها در جهان همواره از گذشته ادامه داشته و در آینده نیز شاهد این تغییرات در دنیا خواهیم بود، افزود: آنچه امام راحل بنیان نهاد و آنچه در کشور ایران تحقق یافت در دایره تعاریف علوم سیاسی و تعاریف بین المللی موجود قابل تعریف نیست.
استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام اظهار کرد: انقلاب ما یک انقلاب اسلامی بود و هرچند انقلابیون مسلمان در مذاهب اسلامی در گذشته وجود داشتند اما هیچ کدام رفتارها و حرکت‌های انقلابی اینچنین را نداشت.
وی با تاکید بر اینکه تشکیل جمهوری اسلامی یکی از آثار انقلاب اسلامی است  و همه هویت انقلاب نیست، خاطرنشان کرد: با تدوین قانون اساسی حدود کارها در کشور مشخص شد تا با تلاش مستمر روح و روان مردم به آرامش برسد اما دشمنان با به راه انداختن جنگ مسلحانه و فشارها و تحریم‌ها سعی در تهی کردن جمهوری اسلامی از هویت انقلابی آن داشتند.
استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام با تاکید بر اینکه اکنون انقلاب اسلامی با قدرت و صلابت در جهان حضور فعال دارد، افزود: آن‌هایی که می‌گویند کشور با بحران مواجه است، هنوز بحران حقیقی را تجربه نکرده‌اند.
قنبری ادامه داد: بخشی از تنگناهای کشور و اختلال‌هایی که در زندگی مردم وجود دارد ناشی از کینه توزی‌های دشمنان است که نگذاشتند یک رابطه سالم بین ایران و جهان شکل بگیرد و از طرف دیگر ناکارآمدی‌هایی است که در دستگاه‌ها داشته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه ما عیب‌ها را با زبان مصلحانه بیان نمی‌کنیم و سعی داریم آن‌ها را مانند چماق بر سر مخالفان بکوبیم، اضافه کرد: ما نباید اجازه دهیم ناکارآمدی‌ها و مشکلات به اصالت انقلاب ضربه وارد کند.
استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام با بیان اینکه امام فرمودند «اجازه ندهید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد»، تاکید کرد: انقلاب هرگز در این چهل سال به دست نااهلان و نامحرمان نیفتاده است و اگر گاهی مدیریت‌ها به دست نااهلان افتاده و مشکلات به وجود آمده است خودمان آن‌ها را رقم زده‌ایم و کسی بر ما تحمیل نکرده است.
قنبری با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی در تمام دوران 40 ساله حیات خود از دوران دیگر قدرتمندتر است، گفت:  دشمنان سعی داشتند با تشکیل داعش به نتیجه‌ای که با صدام به آن نرسیده بودند، برسند که با انقلاب اسلامی با صلابت سفره آن‌ها را جمع کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین