بانک ها به بخش گردشگری و عشایر توجه ویژه داشته باشند
کد خبر: 942950
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003xIs
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
استاندار سمنان:
استاندار سمنان گفت: بانک ها در پرداخت تسهیلات به 2 بخش گردشگری و عشایر این استان به منظور رونق اقتصادی و اشتغالزایی توجه ویژه داشته باشند.

علیرضا آشناگر در سی و پنجمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، افزود: تحقق 80 درصدی پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و 97 درصدی پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان سمنان از ابتدای سال 97 تاکنون، عملکرد مطلوبی است.
وی بیان کرد: برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب سبب تحقق صد درصدی در پرداخت تسهیلات در بخش خانگی و روستایی و عشایری به منظور اشتغالزایی و رونق اقتصادی در استان سمنان می شود.
آشناگر با اشاره به برخی از نقطه ضعف ها در پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران بخش های مختلف، تصریح کرد: حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ارائه طرح و پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران ضعیف تر از سایر بخش های عمل کرده که نیازمند توجه جدی تر است.
وی ابراز داشت: حوزه گردشگری ظرفیت بالایی در ایجاد اشتغال دارد و از این قابلیت در استان سمنان باید بهره برد.
استاندار سمنان با بیان اینکه عشایر قشر زحمتکشی هستند، ادامه داد: عشایر استان سمنان نقش بسزایی در رونق اقتصادی این استان می توانند ایفا کنند اما سهم آن ها در دریافت تسهیلات اشتغالزایی ناچیز است.
وی اظهارداشت: بانک ها باید به طور خاص در روند پرداخت تسهیلات به قشر عشایری توجه داشته و تسهیل گر این موضوع باشند.
استاندار سمنان با تذکر به برخی از بانک ها در دریافت اعتبارات ابلاغی، یادآور شد: بانک ها باید به تکالیف مقرر شده در زمینه پرداخت تسهیلات بانکی عمل کنند و پیگیر اعتبارات ابلاغی به منظور جذب آن باشند.
سی و پنجمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان با محوریت اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد با حضور حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ منابع استانداری سمنان، فرمانداران و جمعی از مسوولان استانی برگزار و گزارش بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی و روستایی و عشایری و عملکرد اشتغال ثبت شده دستگاه های اجرایی استان در سامانه رصد ارائه شد.

برچسب ها: بانک ها ، گردشگری ، عشایر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین