مأموریت پلیس امریکا؛ جدا کردن کودک از مادر!
کد خبر: 937949
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003w0D
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۵
ویدئوی تازه‌ای از خشونت پلیس امریکا علیه یک مادر ۲۳ ساله و فرزند یک ساله‌اش در فضای مجازی، افکار عمومی جهان را جریحه‌دار کرده است.
نفيسه ابراهيم زاده انتظام
ویدئوی تازه‌ای از خشونت پلیس امریکا علیه یک مادر ۲۳ ساله و فرزند یک ساله‌اش در فضای مجازی، افکار عمومی جهان را جریحه‌دار کرده است. در این ویدئو پلیس نیویورک به مادر جوان که در راهروی دفتر خدمات اجتماعی محلی روی زمین نشسته تا نوبتش برسد و بتواند خدمات را دریافت کند، می‌گوید که از روی زمین بلند شود، اما وی می‌گوید که نمی‌تواند با بچه‌ای در بغل چند ساعت سرپا منتظر بایستد. همین جمله کافی بود تا چهار پلیس برای جداکردن فرزندش از آغوشش و بازداشت وی به این مادر حمله کنند. خشونت در نوع برخورد پلیس با این مادر و فرزند در جریان این اقدام و روی زمین کشیدن آن‌ها از سوی مأمورین امنیتی خشم عمومی را به دنبال داشت. این در حالی است که سال‌هاست امریکا با ابزار حقوق بشر و دفاع از حقوق زنان، بسیاری از دولت‌ها و کشور‌ها را تحت سیطره خود درآورده است.

«جدا کردن بچه از مادر» کوتاه‌ترین تصویر از تراژدیک‌ترین اتفاقی است که سیاست‌های ترامپی این روز‌های امریکا آن را کارگردانی می‌کند. بعد از موج نفرتی که از عملکرد دولت ایالات‌متحده مبنی بر جداکردن فرزندان مهاجرین از والدین آن‌ها و نگهداری‌شان در قفس و شرایط حیوانی جامعه جهانی را در برگرفت. این روز‌ها ویدئویی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که تصویر دیگری از خوی حیوانی پلیس امریکا در برخورد با یک مادر و بچه را نشان می‌دهد.
در این فیلم کوتاه که متعلق به شش روز پیش است، جاسمین یک مادر ۲۳ ساله رنگین‌پوست است که فرزند یک‌ساله خود را در آغوش دارد و دو پلیس زن و دو پلیس مرد در حالی که وی را روی زمین می‌کشند، سعی می‌کنند فرزندش را از آغوشش جدا و وی را دستگیر کنند.
به گفته شاهدان ماجرا، جاسمین هدلی به دلیل کمبود صندلی در دفتر خدمات اجتماعی محلی در بروکلین روی زمین نشسته و سرگرم کار خود بود که پلیس نیویورک به او می‌گوید: روی زمین نشیند و جاسمین جواب می‌دهد، نمی‌تواند چند ساعت بچه به بغل منتظر نوبت بایستد.
بنا به گفته پلیس جاسمین برای دریافت کمک‌های روزانه به دفتر خدمات اجتماعی محلی در بروکلین مراجعه کرده و اینکه به دلیل کمبود صندلی روی زمین نشسته بود، یک ادعاست. گزارش پلیس می‌افزاید: این مادر جوان با چهار اتهام از جمله دست زدن به اقداماتی که به کودک آسیب رسانده، بدون وثیقه روانه بازداشتگاهی در جزیره ریچرز شده و کودک وی نیز به پرورشگاهی فرستاده شده است.
این فیلم که در روز‌های اخیر رکوردار بازدید فیلم‌های فضای مجازی شده، به سند دیگری برای بی‌آبرویی و بی‌اعتباری دولت امریکا تبدیل شده است. در نوع برخورد پلیس امریکا با این مادر جوان و فرزند خردسالش هیچ نشانی از پارامتر‌های موجود در نسخه حقوق بشر، حقوق زنان و توقف جلوگیری از خشونت علیه زنان دیده نمی‌شود. نسخه‌هایی که به ابزاری برای کنترل جوامع جهانی از سوی امریکا بدل شده است.
از طرف دیگر با وجودی که حدود یک‌هفته از این اتفاق می‌گذرد، خبری از واکنش نهاد‌های بین‌المللی حقوق بشر و نهاد‌های دوستدار مادر و کودک جهانی نیست و همین گزینشی برخوردکردن با اتفاقات مشابه نشان از وابستگی این نهاد‌ها به کارتل‌های قدرت دارد علاوه بر اینکه اعتبار گفته‌های نمایشی آن‌ها را نیز از بین می‌برد. گفتنی است دفتر وکلای محلی بروکلین مسئول برررسی جزئیات این حادثه است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار