کد خبر: 937624
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیک باحضور دیپلمات‌های ایرانی و خارجی مقیم تهران برگزار می‌شود
نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیک با عنوان «صلح و دوستی» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی انجمن ورزش‌های همگانی وزارت خارجه در ایران برگزار می‌شود.

سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری: نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیک با عنوان «صلح و دوستی» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی انجمن ورزش‌های همگانی وزارت خارجه در ایران برگزار می‌شود.

رضا عبدی، مسئول انجمن ورزش‌های همگانی وزارت خارجه در گفت وگو با "جوان آنلاین "درباره برگزاری این دوره از رقابتها گفت: این نخستین المپیاد ورزشی دیپلماتیک است که قرار است به میزبانی وزارت خارجه ایران برگزار شود.مسابقات در سه رشته رشته شطرنج، تنیس روی میز و فوتسال برگزار خواهد شد .

وی افزود: قرار است این دوره از رقابتها با حضور دیپلمات های ۴۰ سفارتخانه که در ایران حضور دارند برگزار شود که تیم ورزشی وزارت امور خارجه هم در سه رشته ورزشی حضور خواهد داشت. هدف ما میزبانی خوب، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است. دیپلمات های آلمان ، انگلیس ، فرانسه ، ژاپن ، چین ، کره و کلا کشورهای اروپایی و آسیایی در این دوره از رقابتها حضور خواهند داشت و قطعا مسابقات خوبی برگزار خواهد شد.

مسئول انجمن ورزش‌ وزارت خارجه در ادامه اظهار داشت: تلاش ما این است که این مسابقات المپیاد ورزشی در راستای حفظ شان سیاسی کشورمان برگزار شود، این المپیاد از ۲۸ دی با حضور دیپلمات‌های ایرانی و دیپلمات‌های خارجی برگزار می‌شود و یک روز کلا اختصاص به مسابقات شطرنج دارد. سعی می کنیم طی دو روز مسابقات تنیس روی میز را برگزار کنیم و در کل با برگزاری مسابقات فوتسال کلا ۱۰ روز برنامه ریزی کردیم که این مسابقات به نحوه احسن برگزار شود.این جشنواره در شرایطی که ایران تحت تحریم‌های یکجانبه آمریکا است، می‌خواهد پیام صلح و دوستی ایران را از طریق ورزش به جهانیان برساند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما برای برگزاری این سه رشته ورزشی ، جلسات متعدد با حضور مقامات سه فدراسیون ورزشی و مسئولین ورزش وزارت‌امورخارجه جهت برگزاری هر چه بهتر نخستین دوره این‌ المپیاد انجام دادیم . جلسه هماهنگی ستاد اولین المپیاد ورزشی جام صلح و دوستی، با حضور محمد جواد زمانیان، رییس کل اداره تعاون و رفاه وزارت امورخارجه، مهرداد پهلوان‌زاده، رییس فدراسیون شطرنج، محمود نظری، دبیر فدراسیون تنیس روی‌میز، کاظم سلیمانی، مسئول سازمان لیگ فوتسال، محمود عبدالهی، مدیر روابط عمومی‌کمیته‌ملی المپیک برگزار شد. یک جلسه هم  شهنازی، دبیر کل کمیته المپیک جمهوری اسلامی ایران برپا خواهد شد .

عبدی با اشاره به این که می خواهیم یک تقویم ورزشی در وزارت امور خارجه تاسیس کنیم اظهار داشت: طبق برنامه ریزی  و تصویب این طرح قرارشد که یک تقویم ورزشی در راستای برگزاری مسابقات برای دیپلمات ها داشته باشیم تا از این به بعد برگزاری مسابقات ورزشی به هدفمند صورت گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار