آلودگی زیست محیطی اطراف فرودگاه پیام برطرف می شود
کد خبر: 921319
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003rfz
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۲
در پی مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام کرج
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرز با اشاره به مشکلات محل دفن زباله ها ی حلقه دره برای فرودگاه بین المللی پیام گفت : قرار است شهرداری کرج مشکل زیست محیطی این منطقه برطرف کند.

مجتبی عسگری در بازدید شهرداران از روند مسافربری شدن فرودگاه پیام اظهار داشت: اقدامات شهرداری برای حل این مشکل زیست محیطی باید سریع و نتیجه آن ملموس باشد.

 وی اضافه کرد: شهرداران و شوراهای اسلامی شهرها همراه و همگام با مجموعه پیام بوده تا هر چه سریعتر کارهای بزرگ این مجموعه به ثمر بنشیند.

 عسگری با اشاره به مسافربری شدن پیام اظهار داشت: شهرداران استان در خصوص مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام اطلاع رسانی گسترده را در دستور کار خود قرار دهند.

 وی ادامه داد: مسافربری شدن پیام سرآغاز تحولی بزرگ در استان است و می تواند نوید آینده ای توسعه یافته برای البرز و کشور را به همراه داشته باشد.

 شرکت خدمات هوایی پیام در سال 1369 تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

 با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، 3 هزار و 600 هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.

 نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران - کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.

 همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی 5 استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است .

اکنون خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در حال انجام است. مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام، آرزوی دیرینه مردم استان البرز است که طی برنامه ریزی های صورت گرفته در هفته دولت امسال تحقق می یابد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار