رئیس‌جمهور: امریکا را در جنگ اراده‌ها به زانو درمی‌آوریم
کد خبر: 914812
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003pz2
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۷
رئیس‌جمهور تا حدودی متفاوت بود و تقریباً با درک بهتر شرایط همه را به اتحاد دعوت کرد و روحانی، دیروز رئیس‌جمهور همه اقشار اعم از فقرا، تولید‌کنندگان، بی خانه‌ها و بیکاران بود.
سخنرانی روز گذشته رئیس‌جمهور تا حدودی متفاوت بود و تقریباً با درک بهتر شرایط همه را به اتحاد دعوت کرد و روحانی، دیروز رئیس‌جمهور همه اقشار اعم از فقرا، تولید‌کنندگان، بی خانه‌ها و بیکاران بود.
او همچنین پیام روشنی به علاقه‌مندان به مذاکره بی قید و شرط داد و گفت: «باید به دنیا نشان دهیم سختی و مشکلات را تحمل می‌کنیم، اما استقلال و آزادی و اسلامیت نظام را معامله نمی‌کنیم.»
به گزارش «جوان»، دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور عصر دیروز در مراسم هم‌اندیشی مدیران اجرایی سراسر کشور در سخنانی گفت: دولت به عنوان نماینده مردم و رئیس‌جمهور به عنوان نماینده مردم و به عنوان نماینده‌ای که دیروز می‌گفت، متکی به ۲۴ میلیون رأی است و امروز می‌گوید متکی به ۸۱ میلیون رأی، با اتکا به ملت ایران و با توجه به ارشادات رهبری دقیقاً در مسیر آنچه منافع ملی تقاضا می‌کند، با هماهنگی قوای دیگر حرکت خواهد کرد. رئیس‌جمهور با بیان اینکه سه راه پیش روی ماست، گفت: راه اول این است که در برابر امریکا تسلیم شویم و هر آنچه ترامپ می‌گوید بپذیریم، این راه را هیچ عاقل و وطن‌پرستی نمی‌پذیرد و هیچ ایرانی در برابر فشار، ظلم، سخن نابه‌جا، در برابر توهین کوتاه نمی‌آید. اگر بپذیریم به معنای پایان عزت تاریخی ملت ایران است، فکر نمی‌کنم یک نفر از ۸۱ میلیون نفر رأیش این باشد که در برابر متجاوز، دروغگو، توهین‌کننده به ملت ایران سرخم کنیم و تسلیم شویم. روحانی ادامه داد: راه دوم این است که ما در برابر امریکا بایستیم، اما دعوا و اختلافات درونی خودمان را هم ادامه دهیم، یکی بگوید برجام خوب بود، یکی بگوید بسیار بد بود، یکی بگوید هیچ بود، دیگری بگوید اگر هیچ بود چرا ناراحتی. الآن موقع این حرف‌هاست؟! می‌شود روبه‌روی هم بایستم و در داخل دعوا کنیم، می‌شود یک عده هم مطالبات مردم را هر روز بالا ببرند، می‌شود گفت: شرایط بسیار عادی است، چرا سکه و ارز و بازار اینچنین... می‌شود، می‌شود دعوا‌های داخلی را بیشتر کرد و به دولت توهین کنیم، خدای ناکرده دولت هم به دیگران توهین کند. نتیجه چه می‌شود؟ نتیجه این می‌شود که این مقاومت با بالا‌ترین هزینه برای مردم ایران و بالاخص برای فقرا و برای اقشار کم‌درآمد خواهد بود و بالا‌ترین هزینه را مردم پرداخت می‌کنند و وضع ما بدتر می‌شود، وحدت شکننده‌تر می‌شود و اقتصاد و فرهنگ بدتر می‌شود. رئیس‌جمهور گفت: راه سوم این است که تسلیم در برابر امریکا نمی‌شویم، عزت‌مان را حفظ می‌کنیم و امریکا را به زانو در می‌آوریم و ملت ایران مثل همیشه تاریخ سربلند خواهند بود و زورگویان خواهند فهمید راه غلطی را انتخاب کرده‌اند، راه سوم، راهی است که ما با کمترین هزینه مقاومت می‌کنیم.

استعفا نمی‌دهم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه همه ما در کنار هم تا روز آخر دولت دوازدهم به عهدمان وفا می‌کنیم، گفت: اگر کسی فکر می‌کند دولت استعفا می‌دهد، اشتباه می‌کند.
امروز دولت و نماینده ملت یعنی رئیس‌جمهور دست همه را می‌بوسد، در برابر تمام مردم و جناح‌ها و حتی کسانی که بد‌ترین توهین‌ها را به من کردند، دست آن‌ها را هم می‌بوسم. وی گفت: ما باید به دنیا نشان دهیم سختی و مشکلات را تحمل می‌کنیم و استقلال‌مان را معامله نمی‌کنیم، آزادی‌مان را معامله نمی‌کنیم، اسلامیت نظام را معامله نمی‌کنیم، اما سختی را تحمل می‌کنیم، با هم و در کنار هم. وی ادامه داد: من امروز می‌گویم که دولت در خط اول این مبارزه است، آن کسی که در خط اول است، باید زیر پای خودش مین را هم ببیند، و ما به عنوان خط مقدم و همه نظام و همه مسئولان در کنار هم می‌گوییم که روز‌های سختی است، من می‌گویم که از ۱۸ اردیبهشت (خروج امریکا از برجام) هر روز و شب ما یوم و لیله‌القدر است.
روحانی تصریح کرد: اگر تا امروز ما هشت ساعت کار می‌کردیم و فردا هم همان هشت ساعت را به همان سبک کار کنیم، موفق نمی‌شویم، شرایط ما امروز متفاوت است و باید به فکر کارشناسان جدید باشیم و از افکار همه استفاده کنیم. وی افزود: مقام معظم رهبری دیروز گفت: چرا مصوبات جلسه سران سه قوه را می‌فرستید که من تصویب کنم. هر چه تصویب کردید، ابلاغ کن، من حمایت می‌کنم.

صرفه‌جویی را از دولت آغاز می‌کنیم

رئیس‌جمهور همچنین دیروز دستورالعمل فعالیت دولت را به نوعی رونمایی کرد و گفت: باید به مردم بگوییم که در این ۵۱ روز به چه کسی ارز دادیم و مردم نباید دغدغه دارو داشته باشند. وی همچنین با دعوت مردم به صرفه‌جویی به درستی تأکید کرد‌: صرفه‌جویی باید از دولت آغاز شود. روحانی خواست تعداد سفر‌های خارجی دولتی‌ها و شرکت‌های دولتی در قیاس با سال ۹۶ هم به لحاظ تعداد و هم به لحاظ تعداد افراد و هم به لحاظ نوع بلیت تعدیل داشته باشند. وی همچنین به وزرا ابلاغ کرد که آب و برق نهاد‌ها و دستگاه‌ها باید نسبت به سال قبل کمتر مصرف بشود و دستگاه‌ها به خصوص آموزش عالی، بهداشت درمان و آموزش و پرورش و استانداری‌ها باید خدمات را ساده‌تر و سریع‌تر ارائه کنند.

حدف تورم تک رقمی سخت است، اما تلاش می‌کنیم

رئیس‌جمهور همچنین حفظ تورم تک‌رقمی را در ماه‌های بعد خیلی سخت دانست و گفت‌:، اما باید همه ما تلاش کنیم و دنبال حاشیه‌سازی نباشیم و از مردم کمک بخواهیم. وی افزود: اگر مشکل ما فقط خارجی باشد حتماً موفق می‌شویم. اما اگر با فشار داخلی همراه بشود، دیگر ضربه نیست و مهلک است. وی تأکید کرد: امروز روز گله‌گذاری نیست و باید همدیگر را کمک کنیم و توقعات را پایین ببریم و تولید را بالا ببریم. رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دیروز به ۲۴ میلیون و امروز به ۸۱ میلیون مردم شریف ایران متکی هستم گفت: ملت ایران در برابر متجاوز و زورگو، هرگز سر خم نکرده و نمی‌کند. وی با بیان اینکه شرایط متفاوت شده، دولتمردان باید به‌دنبال مشاوران و کارشناسان جدید باشد، گفت: بخش‌های اقتصادی با تمام توان برای اشتغالزایی به میدان بیایند، زیرا در شرایط جدید، اگر با روش گذشته کار کنیم، موفق نخواهیم بود. روحانی خاطرنشان کرد‌: هر دستگاه دولتی زمین مازاد دارد، باید برای ساخت مسکن آزاد کند و آن را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد. وی افزود: اگر قرار است نقدینگی را درست هدایت کنیم باید دستگاه‌ها سهام بنگاه‌های سودده را به بورس بیاورند.
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
0
0
حتما با اراده اون 2500 آقازاده ای که الان کارت سبز آمریکا دارن! ملت رو چی فرض کرده این آقا؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
0
0
اگر این حرف ها حقه دیگر بود چه . بخاطر فشارها این حرفهارا میزند .عوض شدن روحانی بعید است اگر راست میگوید .نوبخت وتیم افتصادی را فوری عوض کند . ونیز عذر خواهی ازملت
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
0
0
ملت واقشار محروم ومستضعف گرسنگی را تحمل خواهند کرد ولی ذلت وخواری وظلم وستم راچه داخلی باشد وچه خارجی تحمل نخواهند کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
1
0
اتحاد-اتحاد-کمر آمریکا را خواهیم شکست نزدیک به 40سال صبر کردیم با کمی صبر بیشتر خواهید دید که باطل رفتنی است
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
0
0
خداکنه به زانودرآوریدومادرجهان پوزشوبدیم ولی متاسفانه بدون اینکه تیری ازآمریکای منفوربه سمت ایران شلیک بشه اشگ ملت ایران ازگرانی وتورم دراومده آخه مگه میشه افزایش اجاره مسکن دریکسال پنجاه درصدبشه ولی بازم ادعای به زانودرآوردن آمریکاروداشته باشیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
1
0
ترامپ احمق فکر کرده ایران امروز همان ایران درزمان محمدرضا پهلوی نوکر غرب امریکاست .جنگ جهانی سوم جنگ ایران به تنهائی درمقابل جهانخواران شرق وغرب بودکه آمریکا عامل اصلی آن هیچ غلطی نتوانست بکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
0
0
در عمل و فکر و نیت مذاکره و دادن امتیازهای نقد
در شعار و صرفا فقط شعار انقلابی میشه
یعنی درد ما همینه بایدها و نبایدهای بیپشتوانه اجرایی ایشون اعتصاب سازه
یک ساده لوح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
0
0
چهارشنبه ششم تیر ماه نود و هفت ، درست چند روز بعد از انتقاداتی که به رئیس جمهور توسط منتقدان شده بود به خاطر عملکرد (بخوانید عمل نکرد) ضعیف دولت در بخش های گوناگون نظیر اقتصادی و سیاست داخلی و خارجی و حفظ برجام بی کدخدای ده و سوء مدیریت در بحرانهایی نظیر زلزله غرب و ... ، ایشان به یکباره در نقش یک مبارز انقلابی ظاهر شد و هر چه فریاد داشت بر سر امریکا کشید و شرایط حال را جنگی نامید بنام جنگ اراده ها !!

برای من که چیز خنده داری فراتر از یک لبخند تراژیک نبود

اما وقتی صبح پنجشنبه تیتر یکی از روزنامه های مثلا انقلابی را دیدم و تحلیل ذوقمرگانه آنها را از این چهره رئیس جمهور دیدم !! ... از لبخند های تراژیک به قهقهه های کمیک رسیدم ...

و سوالی که برایم پیش آمد این بود که : آخر حماقت تا کجا ؟

در هفته ای که گذشت عده ای از بازاریان تهران به دلیل عدم ثبات بازار اعتصاب می کنند

عده ای هم نه

برخی قمه بدستان آنها را که اعتصاب نکرده اند رو مجبور به بستن مغازه هایشان می کنند

برخی به این تجمع اعتراض آمیز میپیوندند و برخی در مغازه ها می مانند

برخی از ماموران نیروی انتظامی به مغازه هایی که درب را بسته اند و در مغازه های خود نشسته اند

حمله می کند !! و آسیب هایی را می زند

تجمع به جلوی مجلس کشیده می شود و تقریبا هیچ شعاری متوجه دولت نیست !!

چند روز بعد رئیس جمهور در قامت یک انقلابی دو آتشه جنگی را تبیین می کند که جنگ اراده هاست و ما خواهیم ایستاد و ...

خب الحمدلله و خدا را شکر ؛دلیل کاستی ها ؛ نوسانات قیمت دلار و ارز نابسامانی بازار و قیمت سکه و همه مشکلات کشور جنگ با آمریکاست

اصلا ربطی به دولت پر کار و مدیر و مدبر حاکم ندارد ! همه اینها به خاطر آمریکاست ، پس ای جماعت یا بیایید به این وضعیت نا بسامان ادامه دهیم و جنگ اراده ها را پیروز شویم و یا بیایید یک بار دیگر وزارت امور خارجه خود را از بیکاری در آوریم و با دستی پر

پر از موشک های با برد بالا به مذاکره با کشوری بفرستیم که همه این بدبختی ها از او ناشی می شود !

باشد که چیزی دست ما را بگیرد !!!

جوان است دیگر گاهی ذوقمرگ می شود ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
0
0
بنظرم نوبخت آدم جدی و کارایی بنظر نمی رسد. انگار همه چیزو به شوخی گرفته است. آخه تا حالا چیکار میکردید که یک شخص بتواند 60000 سکه بخرد؟ این چه سیسمتی هست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
0
0
روحانی گفت اروپاییان بعد از برجام نمی دانستند ایران چه کار خواهد کرد و از بلاتکلیفی انها به عنوان امتیازی برای خودش بر می شمرد من مطمئنم که بعد از برجام خودش هم نمی دانست چکار خواهد کرد تا برسد به اروپاییان
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
0
0
فعلا که خودت به زانو در امدی با این وزیران ناکارامد و نوبخت ...
asghar
|
Canada
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
0
0
ba salamo drood .ma iraniyane kharej az keshvar che bayd bekonim baray komak be dakhele iraneman ??zendeh bashin .
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
0
0
اقای رئیس جمهور مردم که الان خیلی پولدارن مخصوصا قشر متوسط رو به پایین ...
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار