هنر استفاده از توانمندی داخلی را بایگانی کرده‌ایم
کد خبر: 912316
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003pKm
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت خطاب به مدیران‌عامل برند‌های برتر گفت: ما هنر استفاده از توانمندی‌های داخلی را بایگانی و فراموش کرده‌ایم و در اداره کشور، صنعت، بازرگانی، روابط بین‌الملل و روابط داخلی ضعیف هستیم. امروز واجب کفایی بر شما ایجاد اشتغال برای جوانان بیکار است.
به گزارش فارس، محمدرضا نعمت‌زاده در جمع مدیران عامل برند‌های برتر ایران در مورد اهمیت مقوله برندسازی گفت: بحث برند یکی از موارد مغفول در کشور است، در‌حالی‌که کشور‌ها را امروز با برند ارزیابی می‌کنند. لیست ۱۰۰ تولیدکننده را در کشور دارم که اگر کشور را به دست این افراد بدهیم، آباد می‌شود، زیرا افرادی در میان آن‌ها وجود دارند که با توجه به موفقیت‌ها نشان داده‌اند که دارای قابلیت هستند.
وی افزود: یک زمانی در روز تعطیل مأمور گمرکی را برای اینکه دموراژ (هزینه تأخیر کشتی) پرداخت نکنیم، آوردیم و بابت پولی که برای جابه‌جایی به آن مأمور پرداخت شد، من را به دیوان محاسبات بردند، اما من در مقابل قاضی گفتم این کار برای من افتخار است که به جای پرداخت ۵ هزار دلار دموراژ مبلغ کمی به مأمور گمرک پرداخت کردم و کارمان انجام شد. وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ۸۰۰ کیلومتر سواحل مکران خالی است، واجب کفایی این است که آنجا را آباد کنیم و حتی طرحی آماده کرده‌ایم و برای مطرح کردن آن از معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر وقت گرفته‌ام، تا موضوع این طرح مطرح شود. ما حاضریم با دعوت از بخش خصوصی این سواحل را آباد کنیم.
نعمت‌زاده با بیان اینکه برخی کشور‌ها برای ۱۰ کیلومتر ساحل با یکدیگر می‌جنگند، گفت: این در حالی است که ساحل ۸۰۰ کیلومتری بلاتکلیف مانده، در حالی که قابلیت‌های خوبی برای ایجاد صنعت، گردشگری و صادرات دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار