مانع محقق نشدن اقتصاد مقاومتی، اعتقادی است
کد خبر: 912070
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003pGo
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۶
نماینده ولی فقیه در سپاه:
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران معتقد است دلیل عدم تحقق اقتصاد مقاومتی مشکلات اعتقادی است زیرا آقایان به دنبال پیاده کردن مدل اقتصاد چین و ژاپن در کشور هستند.

حجت‌الاسلام حاجي‌صادقي در گفت‌وگو با مهر در خصوص چرايي تغيير نگرش برخي مسئولان فعلي كشور، كه روزگاري از انقلابيون مطرح به‌حساب مي‌آمدند، گفت: « در صدر اسلام هم كساني را داشتيم كه در يك دوره در كنار پيامبر اكرم(ص)، افرادي مجاهد و مبارز بودند اما يك زمان پيش آمد كه گفتند دوران انقلابي بودن تمام شده است». حاجي صادقي نگاه برخي مسئولان كشور در مواجهه با جريان استكبار را ديدگاهي ساده‌انگارانه توصيف و به تشبيهي كه عده‌اي از سياسيون درباره امريكا و استكبار به كار مي‌بندند اشاره كرد و گفت: «برخي دركشور فكر مي‌كنند استكبار گاو است! و مي‌گويند چرا با شاخ‌هاي گاو درگير مي‌شويد، بياييد و آنها را بدوشيد! حرف ما اين است چرا استكبار را گاو مي‌بينيد!؟ بايد استكبار را گرگ ببينيد». نماينده ولي فقيه در سپاه با اشاره به تجربه ناموفق در اعتماد به امريكا در جريان برجام و تكرار اين تجربه نافرجام در تعامل با اروپا گفت: «اوايل برجام مي‌گفتند اگر كدخدا را ديديد اروپا ديگر كاره‌اي نيست! اما امروز از كدخدا مأیوس شدند و به اروپا چسبيده‌اند».
نماينده ولي فقيه در سپاه با اشاره به سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي نيز اظهار داشت: شعار اقتصاد مقاومتي، چند سال است كه گفته مي‌شود اما محقق نمي‌شود. من دليل آن را مشكلات اعتقادي مي‌دانم، آقاياني كه كتاب «اقتصاد كنزي» را ترجمه و مبنا قرار مي‌دهند و به دنبال پياده كردن مدل اقتصاد چين و ژاپن در كشور هستند، هیچ‌گاه پياده كننده اقتصاد مقاومتي نيستند. من به برخي گفتم ای‌کاش شما در تقليدتان هم به صورت كامل تبعيت مي‌كرديد.
نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران، در ادامه انقلابي‌ بودن را همپاي گفتمان امام و رهبري حركت كردن توصيف كرد و گفت: «به همان ميزان كه فاصله گرفتن از روحيه انقلابي براي كشور مضر است، از رهبري انقلابي‌تر بودن هم خطرناك است». وي ادامه داد: «كساني كه انقلابي‌گري را محدود به نظام، ولايت و جمهوري اسلامي نمي‌دانند، دو گروه هستند. اينها يك بدنه دارند و يك رأس. من بدنه اين گروه را بچه‌هاي خوبي مي‌دانم اما سران آنها دنباله رو اين جمع نيستند و به دنبال فتنه مي‌گردند و از اين جمع ارزشي سوءاستفاده كرده و هيچ اعتقادي به آنها ندارند.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار