کاتا بخشی از قلب من است
کد خبر: 911369
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003p5V
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
گزارش سایت فدراسیون جهانی کاراته از بانوی رزمی کار ایران
حضور نگین باقری، کاتاروی ایرانی در بزرگترین رویداد‌های جهانی این ورزش؛ مهر تاییدی بر فراگیری بین المللی کاراته است...

جوان‌آنلاین: سایت فدراسیون جهانی کاراته در حاشیه لیگ جهانی در استانبول ترکیه گفتگوی ویژه‌ای را با نگین باقری، نماینده تیم ملی کاراته ایران در کاتای انفرادی بانوان انجام داد. نگین در این گفتگو از عشق به کاتا و رویای المپیکی اش سخن گفته است.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته در گزارش ویژه سایت فدراسیون جهانی چنین آمده است: نگین باقری در لیگ‌جهانی کاراته وان استانبول با قرعه خوبی برخورد نکرد و نتوانست به مراحل بالا برسد، کاتارویی با انگیزه و پرشور که چشم به تاتامی المپیک دارد. حضور نگین باقری، کاتاروی ایرانی در بزرگترین رویداد‌های بین المللی این رشته ورزشی، مهر تاییدی بر فراگیری بین المللی کاراته است. کاراته در ایران مثل هر کشور دیگری در سطح جهانی یک قدرت است؛ یک قدرت درونی.

باقری که رتبه ۲۳ رنکینگ فدراسیون جهانی کاراته را دارد می‌گوید: "کاراته یک ورزش است که به همه ما کمک می‌کند، بدون توجه به کشوری که متعلق به آن هستیم و یا مذهبی که به آن اعتقاد داریم. کاراته عنصری است که روابط بین مردم سراسر جهان را تقویت می‌کند."

نگین باقری در ۱۱ سالگی وارد کاراته شد و بلافاصله مجذوب کاتا شد، مجذوب جسارت و زیبایی کاتا؛ "من با کاتا بزرگ شدم. از زمانی که بچه بودم از کاتا لذت می‌بردم. کاتا بخش مهمی از قلب من است. کاراته ترکیبی از همه چیز است و بسیاری از توانایی‌های زیادی برای انجام آن در بالاترین سطح مورد نیاز است و این به تلاشی خستگی ناپذیر نیاز دارد. کاراته به شما کمک می‌کند تا بهترین خودتان را بسازید."
 
حضور در جهان با حجاب اسلامی

نگین باقری کاراته کای زن ایرانی حاضر در بالاترین سطح رقابتی کاتای جهان از حجاب اسلامی استفاده می‌کند. او از حمایت‌هایی که از او برای رسیدن به این جایگاه و انگیزه بخشی به ادامه این مسیر در بزرگترین رویداد‌های کاراته انجام شده قدردانی می‌کند. “من واقعا از فدراسیون جهانی کاراته و همه کسانی که برای رقابت ما با حجاب همکاری کردند، تشکر می‌کنم. روی ۷ ساعت برای رسیدن به اهدافم تمرین می‌کنم و حالا این شانس را دارم که حاصل زحمات و تلاش هایم در عرصه بین المللی دیده می‌شود. ”

نگین باقری که مسابقات قاره‌ای، چالش‌های آینده مسابقاتی وی را شکل می‌دهند، ادامه می‌دهد: “خدا را شکر می‌کنم و از فدراسیون کاراته ایران و همه کسانی که شانس حضورم در سطح عالی کاراته جهان را فراهم می‌کنند تشکر می‌کنم. ”
 
امید به آینده

کاتاروی ۳۰ ساله ایرانی ۳ مدال بین المللی به دست آورده: ۲ مدال نقره در کاراته وان استانبول در ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ و برنز کاراته وان دوبی ۲۰۱۷. با این حال وی در دوره اخیر کاراته وان استانبول ۲۰۱۸ پس از پیروزی بر نوئمی نیکوسانتی ایتالیایی، در دور دوم به ناتسوکی شیمیزو از ژاپن باخت و نتوانست به مراحل بالاتر برسد.

همان طور که تحقق رویای المپیکی شدن کاراته نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود، امید‌ها در بین ورزشکارانی که امیدوارند تا در المپیک توکیو بر روی تاتامی مبارزه کنند رو به افزایش است.

نگین باقری در این باره می‌گوید: “لیگ جهانی کاراته از این نظر اهمیت دارد که به ما کمک می‌کند تا با کسب امتیازات لازم در بین ۴ کاتاروی انتخاب شده رنکینگ قرار بگیریم و سهمیه حضور در المپیک را کسب کنیم. من امیدوارم بتوانم با ادامه رقابت در کاراته وان تا پایان سال در بین ۵ کاتاروی برتر رنکینگ قرار بگیرم. من برای این که نماینده کشورم در المپیک باشم کاملا امیدوارم. ”
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار