عملگرايي مطالبه مردم از نمايندگان
کد خبر: 902601
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mo5
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
اوضاع فوتبال ايران روز‌به‌روز بدتر مي‌شود، تخلفات ابعاد جديدي پيدا مي‌کند و هيچ عزمي نيز براي مبارزه با اين تخلفات وجود ندارد.
شيوا نوروزي

اوضاع فوتبال ايران روز‌به‌روز بدتر مي‌شود، تخلفات ابعاد جديدي پيدا مي‌کند و هيچ عزمي نيز براي مبارزه با اين تخلفات وجود ندارد. اين در حالي است که پس از رسانه‌اي شدن حواشي جديد افراد مختلفي از جمله نمايندگان مردم در بهارستان نسبت به آن واکنش نشان مي‌دهند، اما اين واکنش‌ها تنها در حد حرف و مصاحبه با رسانه‌ها باقي مي‌ماند و متأسفانه تغييري در شرايط موجود ايجاد نمي‌کند!
سال‌هاست که اوضاع نابه‌سامان فوتبال داد همه را درآورده است. مردم هم خواهان رسيدگي به تخلفات فوتبال هستند، اما تاکنون اقدام مثبتي را در جهت شفاف‌سازي و روشن شدن ابهامات پرشمار اين رشته پرطرفدار شاهد نبوده‌ايم. از طرفي فدراسيون فوتبال و کميته اخلاق نيز هرازچندگاهي براي فرار از انتقادها و براي اينكه نشان دهند حواس‌شان به همه چيز است در خصوص برخي مسائل پيش‌پا افتاده موضع‌گيري مي‌کنند و شايد يکي، دو نفري نيز به کميته اخلاق احضار شوند، اما باز هم پرونده موضوعات مهم مسکوت مي‌ماند. ساده گذشتن از کنار پرونده تخلفات فراوان و بي‌قانوني‌هاي تمام نشدني فوتبال کشورمان را به روزي انداخته که ديگر اصلاً از شنيدن اخبار زد و بندهاي سنگين مالي در قراردادهاي مختلف تعجب نمي‌کنيم. همين ديروز خبر رد و بدل شدن چندهزار دلار ناقابل بين بازيکن خارجي و يکي از مسئولان باشگاه‌هاي ليگ برتري را يکي از خبرگزاري‌ها منتشر کرد، بدون اينکه آب از آب تکان بخورد. به همين دليل است كه از خواندن مصاحبه‌هاي اعتراضي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي بيشتر از آنکه خوشحال شويم، تعجب مي‌کنيم. در سال‌هايي که فوتبالمان حرفه‌اي شده، تعداد تخلفات اين رشته نيز به شدت افزايش يافته و هر روز شيوه‌هاي جديدي از اين تخلفات رو مي‌شوند. به‌رغم اينکه بسياري تلاش مي‌کنند تا فوتبال را عاري از هرگونه تخلف و فساد نشان دهند، اما خودشان بهتر از هر كس ديگري مي‌دانند ناپاکي‌ها فوتبال ايران را احاطه کرده‌اند و بسياري هم براي بقا در اين عرصه به اين ناپاکي‌ها تن داده‌اند. در چنين شرايطي انتظار مي‌رود مجلسي‌ها جدي‌تر از هميشه پا به ميدان بگذارند و در مقابل اين ناپاکي‌ها قدعلم کنند. در چند سال اخير نمايندگان ملت تلاش زيادي براي جمع‌آوري پرونده موسوم به فساد در فوتبال کرده‌اند و به گفته خود آنها پرونده‌اي قطور از تخلفات رخ داده در خارج و داخل مستطيل سبز ايران جمع‌آوري شده است. با وجود اين ماحصل اين تلاش‌ها هنوز اعلام نشده و به همين دليل است که عموم مردم همچنان منتظر به ثمر نشستن اين پرونده هستند.
گذشت زمان نه تنها دردي از دردهاي فوتبالمان را دوا نمي‌كند كه اوضاع هر روز هم بدتر مي‌شود. بحث قرارداد پرحرف و حديث با آديداس آن هم در شرايطي که تيم ملي بازي‌هاي سختي در جام جهاني پيش‌رو دارد، تازه‌ترين حاشيه‌اي است که سروصداي زيادي به پا کرده و حتي وزير ورزش را نيز به مجلس شوراي اسلامي کشانده است. قطعاً اهميت موضوع باعث احضار وزير شده و انتظار مي‌رود نمايندگان از کنار آن به سادگي عبور نكنند. سؤال از مسعود سلطاني‌فر فرصت خوبي است تا نمايندگان قرارداد شبهه‌دار فدراسيون با برند خارجي را موشکافانه بررسي کنند و از وزير ورزش نيز توضيحات قانع‌کننده‌اي بخواهند. منتخبان مردم در بهارستان بايد با عزمي جدي پيگير اين تخلف و البته تخلفات ديگر باشند. به غير از سؤال از وزير، ارائه طرح‌هايي براي جلوگيري از بروز تخلفات و بستن راه بر قانون‌گريزان راه‌حل ديگري است که تنها از عهده نمايندگان مردم برمي‌آيد. پيگيري اين طرح‌ها مي‌تواند به تصويب قوانين بازدارنده به ويژه در بحث هزينه‌ها، عقد قراردادها و همکاري با شرکت‌هاي اسپانسري منجر شود. تا زماني که به شکلي قانوني و با عزمي راسخ با خاطيان و مفاسد فوتبال برخورد نشود، نبايد انتظار داشت با چند مصاحبه و حتي نطق‌هاي پيش از دستور تغييري در شرايط حاکم بر فوتبال ايجاد شود. دست روي دست گذاشتن‌هاي مسئولان در رسيدگي به ناپاکي‌ها، فوتبال ايران را به ورطه انحطاط مي‌كشاند و اين رشته‌ ورزشي با گردش مالي سرسام‌آور کماکان بدون بازده به کارش ادامه مي‌دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار