خودپرداز‌ها به خاطر نصب غيراستاندارد سرقت شد
کد خبر: 902061
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mfN
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۹
دبيركانون بانك‌ها:
دبير كانون بانك‌ها و مؤسسات اعتباري خصوصي از نبود ضوابط و استانداردهاي لازم براي نصب دستگاه‌هاي خودپرداز خارج از شعب گلايه كرد و گفت: نصب غيراستاندارد دليل اصلي سرقت خودپردازهاست.

به گزارش «پژوهشكده پولي‌و‌بانكي»، محمدرضا جمشيدي درباره سرقت دستگاه‌هاي خودپرداز اظهار داشت: براي تمام اقدامات در سيستم بانكي از جمله افتتاح شعبه جديد ضابطه و استانداردي وجود دارد كه استانداردها با توجه به توافق بانك مركزي، سيستم بانكي، پليس پيشگيري و شوراي امنيت كشور تعيين شده و در حال اجراست.
وي افزود: هر يك از بانك‌ها با دريافت تأييديه از پليس پيشگيري و سپس بانك مركزي و دارابودن تمام شرايط مي‌توانند نسبت به افتتاح شعبه اقدام كنند. دبير كانون بانك‌ها و مؤسسات اعتباري خصوصي ادامه داد: اما نصب دستگاه‌هاي خودپرداز خارج از شعب ضوابط و استاندارد خاصي ندارد و خود اين موضوع عاملي است تا شاهد بروز چنين حوادثي باشيم. جمشيدي در ادامه درباره دو عامل مهم بروز اين اتفاق و بي‌نظمي در اين خصوص گفت: يكي از عوامل مهم در اين خصوص دريافت تأييديه از پليس پيشگيري و پرداخت هزينه ۱۳۵هزار توماني براي دريافت آن است. وي گفت: در صورتي كه استاندارد و ضابطه تعريف شده‌اي وجود داشته باشد و براساس آن اقدام شود، هيچ‌گاه شاهد تعطيلي دستگاه‌هاي خودپرداز از سوي پليس پيشگيري در هر استان به بهانه عدم‌تأييد نخواهيم بود. به گفته جمشيدي اين موضوع بارها از سوي بانك‌ها، بانك مركزي، پليس پيشگيري و همچنين شوراي امنيت كشور قرار گرفته اما نتيجه‌اي نداشته است.
دبير كانون بانك‌ها و مؤسسات اعتباري خصوصي عامل دوم را اقدام بي‌رويه بانك‌ها در اين خصوص عنوان كرد و افزود: بانك‌ها در زمينه نصب دستگاه‌هاي خودپرداز بي‌رويه عمل مي‌كنند، زيرا در برخي مكان‌ها شاهد نصب خودپردازهايي هستيم كه هيچ توجيهي ندارد.
وي افزود: به عنوان مثال در حمامي متروكه، سبزي فروشي و آژانس‌هاي اتومبيل دستگاه‌هاي خودپرداز نصب‌شده كه هيچ توجيهي ندارد. به گفته جمشيدي، با اينگونه اقدامات تنها منزلت سيستم بانكي زير سؤال مي‌رود و همه اين مباحث و اقدامات نشان‌دهنده نبود ضوابط لازم و استانداردهاي نصب دستگاه‌هاي خودپرداز خارج از شعب است.
همچنين سرهنگ حيدري، رئيس كلانتري ۱۰۳ گاندي با اشاره به سرقت دو دستگاه خودپرداز در روز‌هاي گذشته گفت: مأموران كلانتري رسيدگي به اين موضوع را در دستوركار خود قرار دادند و اقدامات براي دستگيري سارقان ادامه دارد. تحقيقات اوليه مأموران نشان مي‌دهد اين سارقان كه پنج نفر غيرمسلح بودند با يك دستگاه ماكسيما و مزدا باري در حوالي ساعت 4 صبح به محل سرقت در محدوده ميدان مادر مراجعه كرده‌اند.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
0
0
در واقع هرچی راجع به نصب استاندارد بگیم مثل این میمونه که دور تا دور خونه، بانک، مغازه، انبار، ... دیوار بکشیم و یک در فولادی غیر قابل بریدن و تخریب کردن هم براش بذاریم ولی به قفل این در توجه نکنیم که میشه به راحتی باز یا تخریبش کرد. حالا حکایت انتخاب یا نصب استاندارد خود پردازها و گاوصندوقها هم همینه، یعنی اصولا واژه نصب استاندارد یه واژه است برای رفع تکلیف، چرا که فقط در صورتی میشه از سرقت گاوصندوقها و خود پردازها پیشگیری کرد که شرکتی که داره به قول خودش نصب استاندارد یا هر ترفند دیگه ای را برای پیشگیری از سرقت روی گاوصندوقها و خود پردازها اعمال میکنه، ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت بده مبتنی بر این موضوع که اگر به هر صورت از این گاوصندوق یا خود پرداز سرقت شد یا اصلا آش را با جاش بردن، خسارت سرقت را پرداخت میکنه وگرنه هر کسی میاد یه طرحی میده و بعد هم موقعی که سرقتی انجام میشه، گم و گور میشه و مشکلات سرقت را میذاره برای مالباخته و جامعه. پس فقط ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت راه حل پیشگیری از انواع سرقت هستش و لاغیر.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار